ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-02-04

В ОЛЕКСАНДРІВСЬКОМУ РАЙОНІ ВІДБУЛАСЬ ТАКСАЦІЯ МИСЛИВСЬКИХ ТВАРИН

1 та 2 лютого 2019 р. в Олександрівському районі за участю спеціаліста відділу регуляторної політики департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Балаклеєць А.І. було проведено облік  численності мисливських тварин в угіддях Олександрівського МРГ УТМР. Загальна площа мисливських угідь в Олександрівському районі складає 90117 га та ділиться на 9 єгерських обходів, площа охвачених обліком ділянок  приблизно склала 17950 га.

Облік тварин проводили в основному методом шумового погону і маршрутним методом, а також наглядом в місцях підгодівлі, спостереження на підгодівельних майданчиках, підрахунку слідів на сніговому покриві та опитування місцевих жителів Такі методи дали можливість більш точно визначити чисельність мисливських тварин і місця їх перебування на території господарств.

У мисливських угіддях мешкає заєць, лисиця, косуля, кабан, єнотовидна собака, вовк, борсук, куниця та ін. види тварин.

За попередніми підрахунками, враховуючи, що з лютого 2015 року в угіддях не проводився сезон полювання, суттєво збільшилась численність лисиці та вовка, а це приводить к зменшенню численності пернатої дичини (фазан, куропатва), зайця та косулі.