ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-02-19

В Харкові обговорили реалізацію надзвичайної кредитної програми для відновлення України

0002-1024x76819 лютого в м. Харкові відбувся семінар з питань реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

В заході взяли участь заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з питань європейської інтеграції Роман Чуприненко, консультанти Банку, представники Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської облдержадміністрацій, що є відповідальними за проведення тендерних процедур за проектами, відібраними для фінансування в рамках Програми та затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 № 1068. Департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації на семінарі представила заступник директора департаменту Яна Дьякова.

Одним з питань порядку денного заходу була презентація основних положень посібника «Процедура закупівель. Конкурсні торги за національними процедурами».

image-a35bdef69b78581f77c261c1de463481819c2cedc7ce8565544628d83ac1fa25-VЗазначений посібник розроблявся Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з експертами Європейського інвестиційного банку з метою забезпечення належної реалізації проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України».

Виступаючи перед присутніми, Роман Чуприненко поінформував, що Мінрегіоном разом з органами місцевого самоврядування п’яти областей розроблено та затверджено Кабінетом Міністрів України 72 проекти на загальну суму 707 млн гривень для їх подальшої реалізації в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

Заступник Міністра зазначив, що передача коштів по цим проектам від Міністерства фінансів України безпосереднім замовникам будівництва вже затверджена. Ці кошти надаються регіонам на безповоротній основі. Таким чином держава підтримує ті області, які постраждали від військової агресії на сході України та мають найбільше навантаження на соціальні та інфраструктурні об’єкти. Йдеться про Донецьку, Луганську, Харківську, Запорізьку та Дніпропетровську області.

В ході семінару також було презентовано стратегію втілення проекту, який спрямований на відновлення інфраструктури на території Донецької і Луганської областей, які знаходяться під контролем української держави, а також на вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб на території інших областей.

Крім того, презентовано проект Угоди про передачу коштів позики, яка укладатиметься між Мінрегіоном, Мінфіном і кінцевим бенефіціаром та розроблену примірну тендерну документацію.

Довідка

22 грудня 2014 року підписано Фінансову угоду (Проект «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України») між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо залучення кредиту для забезпечення відновлення інфраструктури на території Донецької і Луганської областей, які знаходяться під контролем української держави, а також для вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб на території інших областей.

Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України») прийнято 22.04.2015, набув чинності 13.05.2015.

З набуттям чинності вищезгаданого закону Мінрегіоном забезпечено підготовку потенційними кінцевими бенефіціарами проектних пропозицій для участі у Програмі.

Сформований перелік (486 проектів загальною вартістю 263,2 млн євро) передано експертам ЄІБ.

З огляду на стан готовності документації щодо проектів та з урахуванням позиції Банку (щодо фінансування за рахунок першого траншу виключно проектів соціального спрямування) відібрано 72 проекти, порядок та умови виділення коштів на які затверджено постановою КМУ від 25.11.2015 № 1068.

http://www.minregion.gov.ua/press/news/vidibrano-72-proekti-ramkah-realizatsiyi-nadzvichaynoyi-kreditnoyi-programi-dlya-vidnovlennya-ukrayini-roman-chuprinenko/