ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-10-22

ВІДБУЛАСЬ КОНФЕРЕНЦІЯ З НАГОДИ 10-РІЧЧЯ НПП «МЕОТИДА»

16-18 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ В С.УРЗУФ МАНГУШСЬКОГО РАЙОНУ ВІДБУЛАСЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «БІОРІЗНОМАНІТТЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ: ВИВЧЕННЯ, ЗБЕРЕЖЕННЯ, ВІДТВОРЕННЯ» (З НАГОДИ 10-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ «МЕОТИДА»)

 Організаторами конференції виступили Донецька обласна державна адміністрація, національний природний парк «Меотида». Кошти на проведення цього масштабного заходу було виділено з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Почалася науково-технічна конференція з відкриття офісу національного природного парку «Меотида». В Домі культури с. Урзуф відбулось урочисте відкриття науково-технічної конференції, пленарне засідання, вітання учасників науково-технічної конференції серед яких представники регіональних ландшафтних парків «Клебан-Бик», «Краматорський», департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Урзуфської сільської та Ялтинської селищної рад, Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Міністерства енергетики та захисту довкілля України, Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Українського степового природного заповідника НАН України, Маріупольського краєзнавчого музею, інших природоохоронних установ та громадських організацій з різних регіонів України, загалом 47 чоловік. Вітання від голови облдержадміністрації, голови обласної військово-цивільної адміністрації П.О. Кириленко учасникам конференції, оголосив заступник директора департаменту, начальник управління природно-заповідних територій, лісового господарства та моніторингу довкілля департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Неклеса О.І. Також з вітальним словом виступили перший директор та засновник національного природного парку «Меотида», заслужений природоохоронець України – Молодан Г.М., представники МАнгушської райдержадміністрації та інші учасники і гості науково-технічної конференції. Міністерство енергетики та захисту довкілля України нагородило працівників парку нагрудним знаком «Почесний працівник заповідної справи України»: Долгову Надію Андріївну, Бронскова Олександра Івановича, Параскевіна Олександра Анастасовича, та Куціянова Юрія Івановича, також почесною грамотою Міністерства енергетики та захисту довкілля України нагороджено  11 працівників національного природного парку «Меотида». Продовжилось урочисте відкриття науково-технічної конференції виступами творчих колективів с. Урзуф.

На другий день пленарне засідання розпочав голова ГО «Українська природоохоронна група» Василюк О.В. він розповів присутнім про розвиток мережі Емеральд, як нового інструмента охорони степових оселищ України.

Про позитивний досвід адміністративного судочинства у природоохоронній сфері на прикладі національного природного парку «Дворічанський» розповів директор національного природного парку «Дворічанський» Височин М.О.

Про мережу природоохоронних територій в Донецькій області розповів начальник відділу природно-заповідних територій, лісового господарства та біоресурсів управління природно-заповідних територій, лісового господарства та моніторингу довкілля департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації Залевський В,Д.

Директор природного заповідника «Горгани» Петращук Я.В. розповів про знайомство та перспективи подальшої співпраці з природним заповідником «Горгани».

Шаповал В.В. — науковий співробітник біосферного заповідника «Асканія – Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна НАН України у своєму докладі розповів про столітні тенденції та сучасний генезис фіто- і зообіоти біосферного заповідника «Асканія – Нова» у контексті глобальних кліматичних змін.

Полчанінова Н.Ю. у своєму виступі розповіла про відновлення рослинності й угруповань безхребетних після локальних палів у степових балках північного сходу України.

У своєму виступі Селюніна З.В. розповіла про сучасний стан фауни плазунів та земноводних регіону Черноморського біосферного заповідника.

Про гніздовий орнітокомплекс Алтагірського загальнозоологічного заказника розповіла Дядічева О.А.

Начальник наукового відділу регіонального ландшафтного парку «Краматорський» Курячий К.В. розповів про герпетофауну регіонального ландшафтного парку «Краматорський».

Спінова Ю.О. у своєму виступі висвітлила роль відділення «Крейдова флора» Українського степового природного заповідника у структурі екологічних мереж різних рівнів.

У своєму виступі про знахідки рослин Червоної книги України та рідкісних або таких, що перебувають під загрозою зникнення на території Запорізької області в верхів’ях річки Кальчик в межах Розівського району (Північне Приазов’є) розповів Подпрятов О.О.

Клетьонкін В.Г. у своєму виступі, повідомив про знахідки рідкісних перетинчастокрилих у Дворічанському районі Харківської області.

Особливості визначення ступеню рекреаційної дигресії в зонах пляжного відпочинку на прикладі рекреаційної ділянки Кінбурська стрілка висвітлив  Чаус В.Б.

На третій день учасники науково-технічної конференції відвідали музей історії с. Урзуф та музей Азовської ракушки в с. Юр’ївка, познайомилися із заповідними куточками парку: пройшлись екостежкою «Шлях вздовж лиманів» та відвідали дзендзик Білосарайської коси.

Дякуємо всім за активну участь та сподіваємось на подальше конструктивне спілкування та співпрацю. Нехай любов до природи, щира турбота про неї надихають та об’єднують нас!

фото НПП «Меотида»