ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-04-27

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ПРИРОДІ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ ТРАВНЕВИХ СВЯТ

Шановні донеччани!

Попереду травневі свята (а це 4 дні вихідних!), тож якщо буде тепла та сонячна погода – відпочити на природі  просто необхідно!

Щоб зберегти існуючі природні цінності ми закликаємо вас дотримуватися певних правил поведінки на природі:
Прибирайте за собою все сміття. Адже це не тільки псує красу навколо, а й багато років буде наносити непоправну шкоду довкіллю.
На часто відвідуваних стоянках нині можна побачити гори сміття. Не уподібнюйтеся тим «любителям » природи, які вважають такий спосіб утилізації сміття культурним. Ніхто його звідти не прибере. Не вносьте свою лепту в знищення природи. Забирайте своє сміття з собою і залишайте відвідане місце хоча б у такому ж стані, в якому воно було до вашого приходу, а ще краще — прихопіть сміття, залишене до вас.
Спалювання прибирає сміття з поля зору, але треба пам’ятати, що згорілий пластик призводить до отруєння ґрунту, повітря і води в місці спалювання.
Будьте обережні з вогнем. Якщо вам довелося розвести багаття — не залишайте його непогашеним. Ретельно залийте його водою перед відходом, щоб не залишилося тліючих жарин. У суху і вітряну погоду з багаттям треба бути гранично обережним.
Пам’ятайте — наслідки лісової пожежі залишаються надовго. І місце, яке дарувало вам радість, буде виглядати похмурим і незатишним кілька років. Також ретельно прибирайте за собою огарки, не кидайте їх під ноги і, особливо, в озеро чи річку — там вони будуть плавати кілька місяців!
Не соромтеся проводити повчальні бесіди з дітьми та підлітками. Правила поведінки на природі (а особливо, правила культурної поведінки на природі) самі не виробляються. Вони виховуються і доводяться особистим прикладом. Отримуючи задоволення від спілкування з дикою природою, не завдавайте їй шкоди. Вносьте в неї якомога менше змін фактом свого існування.
Пам’ятайте про майбутнє. Від вас залежить, як буде виглядати вибране вами місце наступного разу. Бережіть природу!