ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-02-22

ЯК ВІДЗНАЧАЛИ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ У БАХМУТІ

Для залучення уваги до справи збереження водно-болотних угідь, які виконують найважливіші функції регулювання гідрологічного режиму і клімату великих територій, підвищення обізнаності студентської та учнівської молоді у Бахмутській міській раді у лютому 2018 року проведено ряд заходів.

У Бахмутських школах проведено виховні години на екологічну та природоохоронну тематику, бесіди «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього», «Цікаві факти про водно-болотні угіддя», брейн-ринги «Пізнаємо водно-болотні угіддя», уроки-презентації «День водно-болотних угідь», екологічні години «Розповімо дітям про мешканців водно-болотних угідь», круглі столи «Болотні угіддя у складі природоохоронних територій  України», усні журнали  «Рамсарська конвенція», тематичні кроссенси «Значення водно-болотних угідь», а також організовано інформаційні стенди «Бережи природні ресурси» та виставку літератури на екологічну тематику.

Крім того, у ЗОШ №5 проведено інтелектуальну гру «Рослинний світ болотних угідь», екскурсію шкільною еко-тропою «Четвериків струмок під охороною учнів ЗОШ №5», презентовано «Четвериків струмок – малі річки Донбасу» та проведено тематичне заняття гуртківців «Юні друзі природи» на тему: «Казка «На болоті».

У ЗОШ №7 організовано перегляд відеофільмів «Долина нарцисів», «Ландшафтний парк «Клебан-Бик», проведено майстер — клас з виготовлення лебедів та інтерактивний захід «Річки Донецької області».

У  ЗОШ №10 розроблено проект вивчення річок та болот України.

 

 

 

Для  клубу «Еколог» НВК № 11 організовано віртуальну екскурсію «Подорож річками України».

У ЗОШ №18 бібліотекарями центральної міської бібліотеки проведено                    фото-екскурсію «Водно-болотні угіддя міста Бахмута та їх мешканці».

У ЗОШ №24 проведено перегляд відеоролика «Заповітними стежками Придунав’я».

В Бахмутському  МЦДЮ проведено тематичну бесіду «Водно-болотні  угіддя  для нашого  майбутнього — джерело засобів  для  існування».

У Горлівському інституті  іноземних мов проведено лекцію «Захист водно-болотних угідь. Рамсарська конвенція».

У Бахмутському медичному коледжі проведено тематичний урок «Водно-болотні угіддя Донеччини: краса та користь», віртуальну екскурсію «Скарби боліт та річок Донеччини», створено експозицію «Флора та фауна болотних угідь Донецької області», оформлено стіннівки «2 лютого – Всесвітній День водно-болотних угідь».

У Бахмутському коледжі мистецтв ім. І.Карабиця  проведено конференцію з екології «Земле моя…»,  підведено підсумки конкурсу рефератів «Екологічні проблеми Донбасу» та проектів «Вибір за тобою», проведено усний журнал «Вода – джерело життя» та інформаційні п’ятихвилинки.

У Бахмутському педагогічному коледжі проведено виховну годину «Роль водно-болотних угідь для навколишнього середовища», оформлено інформаційні стенди «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст», «Збереження водних ресурсів планети», організовано перегляд презентації «Охорона водно-болотних угідь України – важливе завдання для всіх поколінь» та захист рефератів на тему: «Фауна, екологія та охорона птахів водно-болотних угідь України».

В Артемівському коледжі транспортної інфраструктури проведено інформаційні бесіди «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих», «Більше простору – воді!», конкурс «Розшифруй сканворд» на тему: «Рослини і тварини водно-болотних угідь», оформлено виставку пізнавальної літератури «Болота – це молодість Землі»

У Донецькому  вищому училище Олімпійського резерву ім. С.Бубки                                       оформлено виставку малюнків «Бережіть цінний дар природи – воду!», проведено виховну годину на тему: «Водно – болотні угіддя для збалансованого розвитку міст» та «Території України, що охороняються згідно з Рамсарською конвенцією», а також круглий стіл, під час якого учні виступали зі своїми докладами та презентаціями.

Бахмутським центром професійно-технічної освіти організовано екскурсію «Історія Північного ставка та його сучасне значення», презентовано презентацію «Руйнування гідросфери», «Цікаві факти про воду» та випущено екологічний бюлетень «Бережемо воду».

В Бахмутському міському народному Домі оформлено тематичний стенд, де можна було знайти інформацію про підписання «Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, як середовища існування водоплавних птахів» та цікаві відомості про річку Бахмутку.