ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-02-25

ЯК ВІДЗНАЧИЛИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ  В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ М. ДОБРОПІЛЛЯ

На підтримку ініціативи Міністерства екології та охорони природних ресурсів України та підвищення обізнаності учнів, з питань необхідності збереження водно-болотних угідь, 2 лютого у  ЗЗСО м. Добропілля  відзначався Всесвітній день водно-болотних угідь. Заходи пройшли з метою привернути увагу населення до проблеми охорони водно-болотних угідь, формувати у підростаючого покоління уявлення про унікальні цінності ВБУ, розвивати дбайливе та відповідальне ставлення до природи свого краю.

Щороку в Україні проходять акції, які покликані донести кожному величезну роль для біосфери та захисту клімату невеличких потічків, які починаються з боліт. До цієї акції приєдналися учні 9 та 10 класів ЗЗСО м. Добропілля.

В рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь на уроках з географії та біології було проведено еколого-освітні лекції, ня яких обговорили питання: Рамсарська конвенція, водно-болотні угіддя Донеччини; рослинний покрив та тваринний світ водойм та боліт; організовано інформаційні п’ятихвилинки «Водно-болотні угіддя – ключ до вирішення проблем, пов’язаних зі змінами клімату», вікторини «Мешканці боліт», проведено віртуальну подорож  на тему: «Водні об’єкти нашого краю», а також учасниками шкільних самоврядувань оформлено інформаційні стінгазети та інтерактивні плакати.

Під девізом  «Відкрий для себе водно-болотні угіддя» в школах були проведені такі заходи:

 • кокурси малюнків;
 • виставки науково-популярної літератури на екологічну тему, які демонструвалися у шкільних бібліотеках;
 • години спілкування для учнів 6-х класів на тему: «Планета у наших руках» . Особлива увага була приділена питанням важливості екосистем водно-болотних угідь у збалансованому розвитку міст;
 • виготовлення колажу «Рослинний світ річок та боліт» учнями 6 класів

— захист презентацій «Водно-болотні угіддя»;

 • екологічні диспути « Значення водно-болотних угідь»;
 • екологічні вікторини «Птахи водойм» у 8 класах;
 • брейн-рингиза темою: «Пізнаємо мешканців водно-болотних угідь» для учнів 6-8 класів;

Під девізом «Навчаємо інших бути обізнаними про водно-болотні угіддя» були проведені такі заходи:

 • заочна подорож до національного природного парку «Меотида», яку підготували та провели учні 9-А і 10 –А класів для учнів 2-х – 3-х класів. Учнів ознайомили з різноманіттям флори і фауни на природно-заповідній території національного природного парку (консультант — вчитель географії  НВК №4, Саранча І.В.);
 • батьківські зборина тему: «Екологічне виховання школярів у сім’ї як аспект виховання громадянина» .

Відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь у школах було проведено на ідеї ціннісного ставлення людини до природи, що сприяло формуванню в учнів екологічної культури, компетентностей щодо значення водно-болотних угідь для

підтримки біологічного різноманіття, виховуванню у дітей уміння бачити в повсякденному – чудесне, у звичному – надзвичайне .

Під девізом «Охороняй місцеві водно-болотні угіддя для збалансованого ровитку великого Добропілля» проведені такі заходи:

 • шкільна науково-практичні конференція старшокласників  з проблеми: «Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст» з мультимедійними презентаціями. Учні 9-11 класів підготували доповіді, які супроводжували презентаціями, з означеної проблеми. У рекомендаціях за змістом конференції відмічено важливу роль водно-болотних угідь для збереження екологічного балансу та відповідальність людини за результати втручання в природу.(НВК №4).

Водно-болотні угіддя – це ресурс, який має велике економічне, культурне, наукове та рекреаційне значення, утрата якого б була б непоправною. Вони відіграють дуже важливу роль в екосистемі, оскільки є одним з найбільших джерел прісної води та природнім місцем проживання для багатьох водноплавних тварин та рослин, тому заслуговують на охорону і збереження, зробили висновок усі учасники конференції.

 • шкільні фотоконкурси «Мандрівка до місцевих водно-болотних угідь» На ньому були представлені фотороботи учнів 6-9 класів НВК 4, які ознайомили відвідувачів виставки з місцевими водно-болотними угіддями на території села Святогорівка.

Виховними заходами були охоплені всі учні ЗЗСО м. Добропілля. Заходи проходили цікаво. Учні із задоволенням брали в них участь. За результатами роботи вони зрозуміли,  яку важливу роль відіграють водно-болотні угіддя в підтриманні екологічного балансу в біосфері.

Кожен з нас може внести свій невеликий внесок у охорону водно-болотних угідь. Це дуже просто. Це не вимагає грошей або багато часу. Головна ідея — «не нашкодь»!

Реалізація на практиці пріоритетів щодо поліпшення збереження водно-болотних угідь можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних і недержавних установ та організацій, усього населення країни.