ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-01-10

ЄДИНА ЦИФРОВА ГЕОЛОГІЧНА БІБЛІОТЕКА

За даними Державної служби геології та надр України триває робота з оцифрування геологічної інформації та створення єдиної геологічної бібліотеки України. Наразі оцифровано близько 25% геологічної інформації. Також паралельно триває робота на створенням інтерактивної карти та веб-сервісів для геологічних карт України. А це передумови для:

  • оперативного орієнтування в галузі вітчизняних та іноземних надрокористувачів
  • привабливого інвестиційного клімату
  • адаптування до міжнародних стандартів геологічної галузі України
  • надання їй економічної привабливості

У планах – оцифрувати та оновити карти до кінця наступного року. Вони будуть доступні для громадськості в цифровому форматі (гео-PDF). Відтак Україна матимеме оцифровану геологічну карту України в стандартизованому, сучасному форматі. Карти будуть у вільному доступі в Інтернеті.

Геологічні карти включають в себе нове покоління (1991-2015 рр.) державних геологічних карт України в масштабі 1: 200 000 (Геолкарта-200), а також наявні геологічні карти України м-бу 1: 200 000 радянських часів.

На інтерактивній карті буде достатньо навести курсором на родовище, яке зацікавить, і отримати весь перелік інформації (геологічні координати, номери спецдозволів і т.д.). Це кропітка і вкрай важлива робота для геологічної галузі.

Посилання: http://geo.gov.ua/novyna/pidsumky-2016-roku-yedyna-cyfrova-geologichna-biblioteka