ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-08-01

ЗДІЙСНЕНО ОБСТЕЖЕННЯ ПРИРОДНИХ ДІЛЯНОК ВИЗНАЧЕНИХ ДЛЯ СТВОРЕННЯ НОВИХ ОБ’ЄКТІВ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ

За участю співробітників департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, регіонального ландшафтного парку «Краматорський» та ФОП Зайчиков О.В. здійснено польове обстеження 30 природних ділянок визначених для створення в 2018 році нових об’єктів природно-заповідного фонду області, розташованих на території Великоновосілківського (1), Волноваського (4), Бахмутського (4), Костянтинівського (5), Олександрівського (7), Покровського (1), Слов’янського (8) районів Донецької області, загальною площею понад 3000 га.

Природні ділянки включають, як екосистеми ковилово-типчаково-різнотравних, петрофітних степів долини річки Сухий Торець із заростями водно-болотної, навколоводної та водної рослинності, заплавних луків, так і ділянки природних байрачних та штучних лісів.

Фахівцями регіонального ландшафтного парку «Краматорський» було зібрано матеріали для складання переліків видів тварин та рослин по кожному новому об’єкту, в тому числі занесених до Червоної книги України та внесених до переліку видів тварин, що підлягають особливій охороні на території Донецької області, також проведено фотозйомку характерних та унікальних біотопів цих природних ділянок, видів тварин та рослин, відкориговані площі та визначені межі природних ділянок, проведено інженерно-геодезичні роботи та складено ситуаційні схеми.

За результатами проведених робіт буде підготовлено наукові обґрунтування необхідності створення об’єктів природно-заповідного фонду, схеми меж, каталоги координат земельних ділянок, матеріали вирахувань.

Надання зазначеним куточкам природи Донецької області статусу територій природно-заповідного фонду шляхом створення заказників місцевого значення, дозволить забезпечити дотримання належного режиму охорони їх території, збереження природних ландшафтів, біотопів та їх унікальної флори і фауни.