ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-10-24

ЗДІЙСНЕНО ОГЛЯД ПОТЕНЦІЙНИХ ДЛЯ СТВОРЕННЯ НОВИХ ОБ’ЄКТІВ ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОГО ФОНДУ ОБЛАСТІ ПРИРОДНИХ ДІЛЯНОК НА ТЕРИТОРІЇ СЛОВ’ЯНСЬКОГО РАЙОНУ

20 жовтня 2018 фахівці департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації здійснили рекогносцирувальний огляд потенційних для створення нових об’єктів природно-заповідного фонду області природних ділянок розташованих на території Слов’янського району.

Перша природна ділянка, умовною назвою «Тернова балка», орієнтовною площею 152,8 га, розташована на території Билбасівської селищної ради неподалік від селища Билбасівка та являє собою балку з крейдяними відслоненнями, з усіх сторін обгородженУ лісосмугами та сільськогосподарськими угіддями. Друга природна ділянка умовною назвою «Урочище Кругле», орієнтовною площею 186,4 га, розташована на території Хрестищенської сільської ради неподалік від с. Хрестище, являє собою широку розгалужену балку. Рослинність обох природних ділянок представлена ковилово-типчаково-різнотравним петрофітним степом та степовими чагарниками з багатою флорою та фауною.

Рельєф ділянок хвилястий, подекуди присутні крейдяні, або глиняні схили та виходи на поверхню піщаних порід. Території ділянок відноситься до категорії земель державної власності. Господарська діяльність на природній території «Урочище Кругле» (випас великої рогатої худоби) помірна та не призвела до значної деградації здавна сформованих рослинних угрупувань, випадання видів, а на природній території «Тернова балка» зовсім відсутній (в зв’язку з віддаленістю від населених пунктів).

Особливу цінність цих природних ділянок представляє унікальна реліктова рослинність, яка включає ряд видів занесених до Червоної книги України: горицвіт волзький, декілька видів ковили, шипшина донецька, шафран сітчастий. Чагарники представлені декількома видами терена, глоду, бруслини, бузини, карагани, шипшини.

Поглиблене дослідження зазначених ділянок буде проведено навесні 2019 року, коли проявиться період активності найбільшої кількості видів біоти.

Надання зазначеним степовим куточкам природи статусу територій природно-заповідного фонду шляхом створення ландшафтних заказників місцевого значення, дозволить забезпечити дотримання належного режиму охорони, зберегти природні ландшафти, які рідкісні в області та Україні, біотопи та їх унікальну флору і фауну.