ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-07-13

ЗНОВУ СТЕЖКАМИ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА МАНДРУЮТЬ ЮНІ ДОНЕЧЧАНИ В РАМКАХ ЗАХОДУ «ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ»

Розпочався новий екскурсійний маршрут – «Шляхами Тараса Шевченка».
Учасники програми «Екологічними стежками рідної України» з сіл Сергіївка, Львівка, Маячка, Дмитрівка (Слов’янського району), міст Краматорськ і Соледар, села Бахмутське Бахмутського району пройдуться Шевченковими стежками, вивчать родовід Тараса Григоровича, доторкнуться до тих, речей, яких колись торкались руки батька української нації.

Юні донеччани відвідають маршрут на батьківщину Тараса Шевченка – село Моринці, де народився геній, село Шевченкове, де пройшло його дитинство, село Будище (маєток Енґельґардтів), де Шевченко служив у пана козачком. Названі об’єкти оголошено Національним заповідником «Батьківщина Тараса Шевченка». Далі на їх чекає подорож до Каніва, до могили Т. Г. Шевченка – національної святині. Нема останнього шляху Кобзаря, а є шлях у вічність до безкінечності. І як сонце ходить по світу, так правда України голосом Шевченка йде в усі світи.

Перш за все діти завітали до Інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта».
Перший день для них видався насиченим та емоційним: нові знайомства, екскурсія з будівлею та територією Центру, обов’язковий інструктаж з техніки безпеки, ознайомлення зі спортивними секціями та творчими гуртками.
Традиційно діти об’єднались у варти, отримали Щоденники мандрівника та перші подарунки.
Після цього розпочались активні приготування варт «Вулкан», «Фауна», «Блискавка» та «Еко-стежка» до своїх презентацій під час вечірньої програми.
Підсумували день за чашкою смачного фіточаю біля вартівського багаття.

МАНДРУЄМО КОЗАЦЬКИМ КРАЄМ — гасло другого дня мандрівників — учасників програми «Екологічними стежками рідної України» у Інформаційно-просвітницькому центрі «Екологічна варта».
Юні дослідники розпочали подорож сторінками історії села Виграїв з краєзнавчого музею, де дізнались про козацьку славу цього місця, ознайомились з культурними традиціями тих часів.
Цікаво та пізнавально пройшла екскурсія Корсунь-Шевченківським державним історико-культурним заповідником. Також вартівці переглянули експозиції Корсунь-Шевченківського історичного музею, що виствітлюють історичний і культурний розвиток Корсунщини від давнини і до ХХ століття та скуштували цілющої води з Русальчиного джерела.
На завершення дня — квест «Загадки Виграєва», свято відкриття програми «Екологічними стежками рідної України» та традиційне обговорення дня за чашкою смачного фіточаю біля вартівського багаття

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ПРИРОДИ — гасло третього дня учасників програми «Екологічними стежками рідної України» Інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта».
Вартівці подорожували екологічною стежкою «Скарби природи», співали пісні у яких згадувалися природні явища та милувалися природою рідного краю.
Також відбулась бесіда «Екологічні проблеми сьогодення стосуються кожного», урок рідної мови, творча майстерня «Щоденник мандрівника» та географічна гра «Карта України.
На завершення вечора — кіно просто неба та традиційне обговорення дня за чашкою смачного фіточаю.
Пригоди юних дослідників тривають….