ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-08-17

18 СЕРПНЯ — ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗПРИТУЛЬНИХ ТВАРИН

З того часу, як людина зайнялася одомашненням тваринного світу, їй стало ясно, що є тварини, яких краще так і залишити в їх природному дикому середовищі. Навпаки — тварини, які цілком підкорилися їй, влилися в суєтний світ людини настільки, що стали невід’ємною частиною її власного середовища проживання. Здавалося б всі основні крапки були розставлені і межі визначені. Людина сміливо взяла на себе відповідальність і встановила правила, що дозволило їй з успіхом вести своє домашнє господарство, а його домашні тварини гармонійно доповнювали цю картину.

Бездомні тварини стали з’являтися практично відразу і це було обумовлено цілком природними причинами. Десь вони втрачали своїх господарів, десь їх втрачали самі господарі, десь вони попросту були викинуті за непотрібністю, завжди залишаючись вірними цьому, вже зовсім не чужому їм, людському середовищу. Коли це стало проблемою — вже ні хто і не пам’ятає, але людина, по більшості цілком з гуманних міркувань, намагалася вирішувати її протягом багатьох століть.

Не менше занепокоєння може викликати і наша з вами байдужість, бо саме цим і досягається та гострота конфлікту, коли проблема безпритульних тварин може віроломно і беззастережно вторгнутися і в життя будь-якої, навіть самої далекої від цих питань людини. Це не дивно, адже тварини також жадають життя, вони можуть хворіти, вони можуть приносити з собою масу серйозних і страшних недуг.

Безпритульні тварини, їх винахідливість і миролюбність, їх любов до життя — це відмінний привід згадати про ці гарні якості, властиві й нам, людям.

Кілька років тому Washington Post проводив дослідження про кількість собак і кішок, які живуть в 54 країнах. За результатами виявилося, що Україна входить в десятку країн, які лідирують за кількістю бездомних тварин.

З метою вирішення питання поводження з безпритульними тваринами департамент підготував доручення голови Донецької облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 14.05.2018 № 15/9-18 про забезпечення Плану заходів для забезпечення гуманного поводження з безпритульними тваринами на території Донецької області на період до 2020 року, яким передбачено терміни виконання місцевими органами виконавчої влади послідовних дій для регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, в тому числі, шляхом будівництва та облаштування притулків (стерилізаційних пунктів) для утримання безпритульних тварин.