ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-03-20

21 БЕРЕЗНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛІСІВ

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу.

Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов’язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства. У зв’язку з цим, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення Всесвітній день лісів святкується в день весняного рівнодення в Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Звичайно в Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку даний період є сприятливим для посадки та росту дерев. Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тому любіть ліс і святкуйте це чудове свято разом.

Лісистість України складає 15,7 % від її площі (оптимальна 20%), лісистість Донецької області складає 7,7% (оптимальна 15%).

Департаментом спільно з Донецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства підготовлена регіональної програми, спрямована на забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів на 2018-2022 роки «Ліси Донеччини», яка затверджена розпорядження голови облдержадміністрації, керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 08.10.2018 № 1212/5-18.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Програма дозволить створити низку заходів щодо переведенню лісового господарства на засади сталого розвитку, підвищити ефективність управління лісами, зберегти біорізноманіття, наростити еколого-економічного потенціал лісів регіону.

На землях, де будуть створені нові ліси, припиниться вітрова та водна ерозія, зменшиться загроза подальшої деградації земель сільськогосподарського призначення.