ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-03-22

22 БЕРЕЗНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВОДИ

Сьогодні у всьому світі відзначають Міжнародний день води.

Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Генеральна Асамблей Організації Об’єднаних Націй, прийнявши резолюцію 47/193 від 22 лютого 1993 року, проголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Цей день повинні були почати відзначати у 1993 році у відповідності з рекомендаціями Конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

— Сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;

— Інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

— Залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

Всесвітній день води покликаний привернути увагу громадськості до проблем охорони вод, раціонального використання водних ресурсів,  замислитися над значенням води в житті кожної людини на Землі.

Відзначення Дня води – привід згадати всім про дбайливе ставлення до води. Слід пам’ятати, що знищити завжди легко, а відродити не завжди можливо. Тож давайте  усвідомимо, що без зміни нашого особистого ставлення до навколишнього середовища,  жодні закони чи природоохоронні заходи не зможуть змінити ситуацію на краще.

Не дарма Бенджамін Франклін колись сказав «Ми пізнаємо цінність води лише коли колодязь пересихає».