ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2021-04-21

22 КВІТНЯ — МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗЕМЛІ

Шановні донеччани!

22 квітня — важливий день для кожної людини нашої планети

Саме сьогодні відзначають міжнародний день Землі. нам з вами дуже пощастило жити на такій чудовій планеті, тож давайте берегти та примножувати її безцінні скарби, подаровані нам природою!

Перша «одноразова» акція цього дня пройшла 1970 року в США. Її успіх окрилив організаторів, і з того часу святкування стало регулярним. Відомий американський політик і активіст сенатор Гайлорд Нельсон створив групу зі студентів під керівництвом ДеннісаХайеса (студента Гарварду). Оскільки це був час активних студентських рухів, ініціатива привернула до себе багато уваги.

Попри те, що сенатор і його «штаб» не мали ні часу, ні ресурсів для організації справді масових заходів, вони відбувалися (як, наприклад,20-мільйонна демонстрація і приєднання до проекту сотень шкіл). Як казав Г.Нельсон, «День Землі організовував себе сам». 1971 року, завдяки успіху першого Дня, сенатор Нельсон проголосив «Тиждень Землі» (3-й тиждень квітня) як щорічну подію, яка стала дуже популярною серед населення США.

На хвилі громадської та політичної активності, пробудженої Днем Землі, у США було прийнято багато законів і актів, що стосуються охорони довкілля (наприклад, Акт про чисте повітря).

У 1990 році свято став міжнародною акцією, учасниками якої стали 200 млн. людей із 141 країни. А вже до 2000 року в акції взяли участь сотні мільйонів людей з 181 країни. У 2009 році Генеральна Асамблея ООН оголосила Міжнародний день Матері-Землі і постановила відзначати його 22 квітня. Незважаючи на це, в деяких країнах все одно відзначають День Землі в день весняного рівнодення (коли тривалість дня дорівнює тривалості ночі), тим самим відзначаючи настання весни в Північній півкулі і осені в Південній.

Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя! З Днем Землі!