ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-04-04

5 квітня 2017 року – виповнюється 90 років з дня підписання постанови про заснування заповідника «Кам’яні Могили»

Ще у 1924 р. експедиція Маріупольського краєзнавчого музею звернула увагу на виняткову своєрідність і цінність ділянки степу у верхів’ях річки Каратиш. Заповідник «Кам’яні Могили» — організований постановою Маріупольського окружного виконкомому 5 квітня 1927 року як особлива природоохоронна територія місцевого значення, а в 1961 році став відділенням Українського степового природного заповідника і в теперішній час займає чільне місце як історична і природна пам’ятка України.

Розташований на кордоні Донецької та Запорізької областей, неподалік від села Назарівка Нікольського району. Загальна площа заповідника становить 386 га (289,2 га входить до складу території Донецької області, 96,8 га — Запорізької), значна частина якої, близько 200 га, припадає на виходи граніту. Інша частина вкрита різнотравно-типчаково-ковиловим та кам’янистим степом.

Заповідник відрізняється великим розмаїттям видів, що мешкають тут. 18 видів рослин, що занесені до Червоної книги України, безперешкодно розвиваються на його території. Велику наукову цінність являє незайманий степ. Різноманітний і цікавий тваринний світ заповідника —  80 видів занесені до Червоної книги України, тут мешкає близько 3000 безхребетних. Окремо вивчаються ґрунти, що утворювалися степовою рослинністю багато тисячоліть.

Район урочища «Кам’яні Могили» має велику геологічну, біологічну, історико-археологічну і художньо-емоційну цінність. На його теренах створено багато витворів образотворчого і літературного мистецтв, художніх фоторобіт, відеофільмів, ведеться постійна наукова і просвітницька робота.Колектив Департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації щиро вітає з ювілеєм адміністрацію Українського степового природного заповідника, працівників відділення «Кам’яні Могили», бажає нових професійних звершень у важливій справі збереження та відродження степів Донеччини — історичної і природної пам’ятки України.140492279e709ad56beb0fa400f5beb12f667b