ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-05-30

У ДОБРОПІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ДОНЕЧЧИНИ ОГОЛОШЕНІ НОВІ ЗАКАЗНИКИ

З метою збереження цінних та типових природних комплексів,  18 травня 2018 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження   №624/5-18 «Про оголошення ландшафтних заказників місцевого значення у Добропільському районі Донецької області». Загальна площа 2 нових заказників становить 312,1 га, це ландшафтні заказники місцевого значення:

— «Золотий байрак», площею 32,1 га земель державної власності, в тому числі: пасовища та землі лісогосподарського призначення. між с. Золотий Колодязь та с. Веселе, Золотоколодязької сільської ради та ДП «Покровське лісове господарство». Об’єкт являє собою степову балку, що впадає в долину                  р. Грузька, яка відноситься до басейну р. Сіверський Донець. Рослинність вказаної території представлена різнотравно-ковиловими степами, деревною та чагарниковою рослинністю, вологолюбною мезофітною та гідрофітною рослинністю. Значною є участь ковили волосистої – виду, занесеного до Червоної книги України.

— «Криворізьке», площею 280,0 га земель державної власності, в тому числі: пасовища, сіножаття та землі лісогосподарського призначення, біля   с. Криворіжжя, Криворізької сільської ради. Об’єкт являє собою частину русла та заплави р. Бик, а також цілинні степові і лучні ділянки вздовж цього русла. Рослинність представлена різнотравно-ковиловими степами, деревною та чагарниковою рослинністю, а також прибережно-водною рослинністю.

На сей час на території Донецької області обліковуються 147 об’єктів природно-заповідного фонду, загальною площею 97,015 га, що становить 3,66 % від загальної площі області.