ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-11-01

ДО ХМЕЛЬНИЧЧИНИ ЗАВІТАЛИ ДІТИ ДОНЕЧЧИНИ

27 жовтня, у рамках програми «Екологічними стежками рідної України» до м. Хмельницького завітали учні та вчителі Донецької області (м. Мар’їнка, Мангуш, Маріуполь, с. Сергіївка, смт Райгородок Слов’янського р-ну).
У 15-му гарнізонному будинку офіцерів на учасників програми чекав приголомшливий вечір знайомств. Вихованці гуртків Будинку підготували феєричну концертну програму «Україна це я – Україна це ти». У творчий обмін діти з Мар’їнки заспівали на сцені пісню «Червона калина», яка до сліз зворушила всіх присутніх.
Цього ж дня щасливі учасники вирушили у подорож до історико-культурного заповідника «Меджибіж». Меджибі́зький замок — пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI століття. Ще в середині ХІІІ століття Меджибізька фортеця була цитаделлю, яку захищали земляні вали. Ядро цього форпосту давньоруських часів виявили на глибині 11 метрів у результаті розкопок на замковому подвір’ї…
Тут діти і дорослі побували на водяному млині, у Меджибізькому замку, завітали до замкових музеїв та здійснили пішохідну екскурсію дамбою.
Надзвичайно насичений другий день подорожі дітей і вчителів Донецької області  продовжив знайомство з чудесами рідної України, зокрема такими: м. Кам’янець-Подільський, Кам’янець-Подільська фортеця, Національний природний парк «Подільські Товтри» та Бакотський монастир.
У Кам’янці-Подільському під час оглядової екскурсії діти ознайомилися з численними історико-архітектурними пам’ятками: Нижньою та Верхньою Польськими брамами, Руською брамою, міською ратушею, Смотрицьким каньйоном, Кам’янець-Подільською фортецею тощо.
Кам’янець-Подільська фортеця є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», що належить до «Семи чудес України».
Третій екскурсійни день учасники програми «Екологічними стежками рідної України» мали чудову нагоду ознайомитися з надзвичайним містом – Старокостянтинів, зокрема здійснити подорож до Замку князів Острозьких (Старокостянтинівський замок).

І замок, і місто заснував князь Костянтин Острозький, звідси й сучасна його назва. Замок зведений у ХVI столітті. Він був настільки міцним, що татари не змогли жодного разу його захопити. Потужне спорудження відмінно виконувало свої оборонні функції. Саме через Старокостянтинів пролягав Чорний шлях – одна з трьох головних доріг, якими рухалася татарська орда, здійснюючи грабіжницькі набіги.

Не менш цікавою зупинкою було відвідування учасниками програми Державного історико-культурного заповідника «Самчики», що розташований у с. Самчики Старокостянтинівського р-ну, Хмельницької обл. Маєток Самчики –таємничий світ палацово-паркових ансамблів України XVIII-XIX століть, який надав унікальну можливість дітям і дорослим поринути в атмосферу загадкової епохи, коли маєткове мистецтво в культурі Європи займало високий щабель.
Маєтковий парк приваблює 200-літніми екземплярами дерев, унікумами, реліктами, екзотичними червонокнижними видами, адже понад 200 порід видів і форм дерев, кущів формують його цінність і красу.
Під час оглядової екскурсії відбулось ознайомлення з Центральним парком культури і відпочинку імені Михайла Чекмана, місцем заснування Проскурова, Хмельницькою міською радою тощо.
Загадкова й романтична подорож довжиною у три дні добігла свого завершення. Зворушені та вражені учні й учителі вирушили до своїх домівок, залишивши у своєму серці нові неймовірні враження!