ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-10-26

Багаторічна проблема вирішується: розпочався ремонт колектора і заміна каналізаційних труб по вулиці Полярній у Слов’янську.

Заходи з реконструкції колектора були включені Департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації в Програму економічного і соціального розвитку Донецької області на 2015 рік. Необхідність вирішення цієї проблеми безперечно назріла, адже термін експлуатації труб на цій ділянці, встановлених ще в 60-70х роках, давно минув.

У найближчих планах – заміна всіх труб, які не можуть повноцінно забезпечувати водопостачання та водовідведення вулиць. В робочому проекті зазначено 1050 метрів необхідних для заміни труб. На ці роботи Департаментом екології та природних ресурсів забезпечено виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в розмірі 4,8 млн. грн.

На даний момент завезена половина необхідних матеріалів — труби, які будуть використані для перекачування води. Робоча бригада замінить труби діаметром 800 мм, пропускна здатність яких порушена в силу різних причин. Все це буде відбуватися безтраншейним способом, з мінімальним втручанням в структуру навколишнього середовища.

Завдяки даним ремонтних робіт може вирішитися цілий ряд проблем: буде налагоджено цілодобове водопостачання мікрорайону Артема; для жителів районів Лимани, Артема та Лісового буде забезпечено повноцінне водопостачання та водовідведення; звільняться від підтоплення вулиці Полярна, Артема, провулок Енгельса. Крім того, будуть економитися чималі кошти: замість значних фінансових витрат (від 20 до 50 тисяч в місяць) можливий прибуток за рахунок того, що 22 тисячі абонентів, які живуть в мікрорайонах Артема та Лісовий почнуть отримувати воду цілодобово.

За словами підрядників, що проводять роботи, терміни закінчення залежать від погодних умов. При гарній погоді завершити їх планують до середини грудня.