ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-10-23

Будь-які добрі наміри та ідеї вщент розбиваються об злочинну байдужість і недбалість керівників міст та районів.

23 жовтня відбулось засідання колегії Донецької облдержадміністрації, яке провів голова облдержадміністрації Павло ЖЕБРІВСЬКИЙ. В засіданні взяли участь народні депутати України Олег НЕДАВА та Сергій САЖКО, керівники структурних підрозділів Донецької облдержадміністрації.
Одним з основних питань порядку денного колегії було «Про хід виконання заходів розділу «Охорона навколишнього природного середовища» Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2015 рік та планування на 2016 рік», з якого доповів директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій НАТРУС.
В своєму виступі він зазначив як досягнення у виконанні заходів, так і причини, які вплинули на зниження відсотку їх реалізації. Серед таких причин складні соціально-політичні умови, проведення на території області антитерористичної операції, але найголовніше — безвідповідальне, безініціативне, недбале відношення деяких керівників міст, районів, підприємств до виконання своїх обов’язків, їх бездіяльність і небажання співпрацювати щодо вирішення найгостріших екологічних проблем. Недивно, що дуже часто екологічні проблеми на місцях вирішуються повільно, заангажовано, нераціонально і некомпетентно.
І як один з негативних результатів – той факт, що за 9 місяців 2015 було реалізовано заходів по містах і районах Донецької області на суму 103 666,34 тис. грн, що складає лише 14,3 % від запланованої суми витрат, що свідчить, про неефективне планування Програм.
Нещодавно завершився розгляд розділів «Охорона навколишнього природного середовища» Програм економічного і соціального розвитку на 2016 рік. За результатами розгляду стало зрозуміло, що виконавчими комітетами міських рад та райдержадміністраціями, практично не враховуються заходи з охорони навколишнього природного середовища, передбачені чинними документами дозвільного характеру на викиди забруднюючих речовин стаціонарними джерелами в атмосферне повітря та на спеціальне водокористування. При цьому фахівці зазначених органів часто посилаються на відмови суб’єктів господарювання надавати їм таку інформацію. І це в свою чергу свідчить, що співпраця у цьому питанні з представниками приватних підприємств налагоджена не на належному рівні.
Для ефективного вирішення питань навколишнього середовища, — підкреслив Сергій Петрович, — діяльності лише органів влади не достатньо, і активізації потребує залучення до цієї діяльності широкого кола науковців, експертів, громадськості. Навіть звичайні громадяни можуть сприяти, беручи участь у виконанні заходів з озеленення, прибирання берегів водних об’єктів та територій природно-заповідного фонду тощо.
В цілому, не зважаючи на складні соціально-політичні умови, реалізація заходів і завдань розділу «Охорона навколишнього природного середовища» Програми економічного і соціального розвитку Донецької області на 2015 рік продовжується.

Цей кадр з відомого нам всім фільму ми транслювали на колегії. Давайте згадаємо вірні слова, про те, що розруха не в клозетах, а в головах…