ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-09-14

ДЕНЬ ПРАЦІВНИКА ЛІСУ

День працівника лісу 16.09.2018 — це професійне свято фахівців лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України, яке встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників лісового господарства, лісової, деревообробної та целюлозно-паперової промисловості України…» згідно з Указом Президента України «Про День працівника лісу» від 28 серпня 1993 р. № 356/93.

Ліс — ось справжній, живий скарб нашої України та Донеччини. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх. Україна займає восьме місце в Європі за площею лісу, лісистість складає 15,7 % від її площі (оптимальна 20%). Загальна площа земель лісового фонду становить 10,8 млн. гектарів, з яких 9,5 млн. вкрито лісовою рослинністю. Кожен другий гектар лісу в Україні створений штучно. Лісистість Донецької області становить 7,7 % від її площі (оптимальна 15%), площа земель лісогосподарського призначення — 214683,4. га, з них 189555,7 га вкритих лісовою рослинністю.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Не варто забувати, що турбота та збереження цього природного національного скарбу наш спільний обов’язок, а не тільки професійний обов’язок лісничих. У свято працівників лісу ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто не байдужий до проблем лісового господарства, хто своєю працею і турботою сприяє його збереженню та примноженню, хто просто любить, береже і рятує ліс.

 

Шановні працівники лісу! Прийміть в цей чудовий,

осінній день найщиріші слова вітання з професійним святом