ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-09-06

ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ПРЕЗЕНТУЄ НАУКОВО-ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДОВІДНИК «ЧЕРВОНА КНИГА ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ: ТВАРИННИЙ СВІТ»

За рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та за підтримки широкого кола науковців та громадськості було видано науково-інформаційний довідник «Червона книга Донецької області: Тваринний світ», в якому наведені відомості про 374 види рідкісних і зникаючих тварин Донецької області (серед яких 189 видів занесені до Червоної книги України та 185 – підлягають особливій охороні у межах області). Для кожного виду наводяться таксономічна належність, природоохоронний статус, ареал розповсюдження та поширення в країні та області, чисельність і фактори, що загрожують існуванню виду, біологічні особливості, заходи, що вживаються з охорони та такі, що слід запровадити. Видові нариси проілюстровано фотографіями та картосхемами розповсюдження виду в області, де наводяться відомості з літературних джерел і оригінальні дані авторів нарисів.
В Донецькій області щороку збільшується площа територій природно-заповідного фонду, але повністю охопити заповіданням всі місця перебування тварин, які потерпають від господарської діяльності, забруднення навколишнього середовища та рекреаційного навантаження, неможливо.
Сподіваємося, що «Червона книга Донецької області: тваринний світ» буде сприяти всебічній охороні фауни області, відновленню і збереженню популяцій рідкісних видів тварин, дбайливому і раціональному природокористуванню, створенню, де це можливо, нових об’єктів природно-заповідного фонду – на благо Донеччини, на благо всіх українців і майбутніх поколінь.
Без сумніву, ми повинні пам’ятати головне: зберігаючи природу – ми бережемо нашу країну, наше майбутнє!
Видання буде дуже корисним для зоологів, працівників природоохоронних структур, співробітників лісового та мисливського господарства, викладачів вузів, студентів, вчителів, школярів та широких кіл громадськості.

Читайте, використовуйте та застосовуйте набуті знання,  щоб наступна Червона книга стала якомога тоншою!

[pdf-embedder url=»http://ecology.donoda.gov.ua/wp-content/uploads/2018/09/ЧК-Дон-обл-тваринний-світ-2017-1.pdf» title=»ЧК Дон обл тваринний світ, 2017-(1)»]