ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-25

ДЕПАРТАМЕНТ ПРОДОВЖУЄ УЗГОДЖЕННЯ КЛОПОТАНЬ ВЕЛ ЩОДО СТВОРЕННЯ ОБ’ЄКТІВ ПЗФ

З метою збільшення площі природно-заповідного фонду департамент опрацьовує клопотання Всеукраїнської екологічної ліги щодо необхідності створення нових заказників у Донецької області, зокрема: в Красноармійському районі — 3 ботанічних заказників місцевого значення на загальній площі 356,6 га («Галина гірка», «Караковський», «Приторський») та ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Сичин дуб»; в Добропільському районі — 7 ландшафтних заказників місцевого значення на загальній площі 1170,7 га («Брандушкін яр», «Балка Грузька», «Золотий байрак», «Тінистий байрак», «Баранцевий яр», «Малиновий степ», «Заплава р. Бик»).

Згідно інформації, отриманої від Красноармійської та Добропільської райдержадміністрацій (з попередніми погодженнями і скорегованими площами проектованих заказників та картосхемами запропонованих об’єктів), більшість із запропонованих територій виявилися частково розпайованими або вже перебувають у приватній власності. Так, фактична площа земель із запропонованих до заповідання, які не передані у власність громадян, складає лише 114 га в Красноармійському та 548 га Добропільському районах.

Відповідні звернення з пропозицією погодити скореговані площі нових об’єктів з відповідними сільськими радами, районними радами та підприємством лісового господарства вже направлені до відповідних райдержадміністрацій. Департаментом проінформовано Всеукраїнську екологічну лігу про хід створення цих нових об’єктів ПЗФ.