ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-01-26

ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА У БАХМУТІ: НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ВИХОВУЮТЬ НЕБАЙДУЖИХ ДО ПРИРОДИ  ГРОМАДЯН

Людина і суспільство повинні докорінно змінити своє ставлення до природи та її ресурсів. Це кропітка щоденна праця над собою та своїми звичками. Це добре розуміють у навчальних закладах м. Бахмут, де постійно ведеться екопросвітницька діяльність. Педагогічні колективи різними формами і методами роботи виховують в учнівській молоді розуміння багатогранних цінностей природи, сприяють формуванню екологічного світогляду.

Протягом січня у м. Бахмут проведені наступні заходи екологічного напрямку:Акцiя_Допоможемо_зимуючим_птахам_001

В школах №№1, 5, 10 проведено екологічну акцію «Нагодуй птахів».

Школою №1 розроблено проект «Зимовий сад», спрямований на озеленення класних кімнат.

Школою №2 проведено відкриту класну годину «Будь до природи не байдужим» та екологічну вікторину з презентацією «Світ навколо тебе».

ЗОШ_№1_Озеленення_класних_кiмнат_001Школою №4 проведено акцію «Батарейкам – утилізація!» та інформаційні хвилинки «День заповідників і національних парків».

У школі №5 проходить шкільна виставка декоративно – ужиткового мистецтва «Друге життя непотрібних речей» та виставка художніх творів «Красуня зима».

Крім того, учні школи стали учасниками обласного конкурсу від національного еколого-натуралістичного центру «Енергія і середовище» та підготували матеріали для участі у Всеукраїнському конкурсі «10*10».

Школою №11 для учнів 5-11 класів та членів клубу «Еколог» організовано презентацію матеріалів заповідника «Клебан-бик».

Навчально-науковим професійно-педагогічним інститутом Української інженерно-педагогічної академії проведено акцію «Допоможемо зимуючим птахам», в ході якої  було зроблено та розвішано на території академії 5 годівничок для птахів.

Артемівським коледжем транспортної інфраструктури організовано виставку стіннівок з теми: «Засоби захисту довкілля від побутових відходів», метою якої було екологічне виховання студентів в галузі сортування побутових відходів та пропаганди захисту довкілля від забруднення сміттям.ЖД_Благодiйна_акцiя_з_надання_допомоги_тваринам_003

Також студенти коледжу взяли активну участь у благодійній акції з надання допомоги «Артемівському товариству захисту тварин». Мета акції — гуманне відношення до безпритульних тварин та створення комфортних умов у притулку.

Акція відбувалася в два етапи:

  • на першому етапі – студенти збирали добровільні грошові пожертви та підстилки для тварин (старі речі, картон);
  • на другому етапі — організовано та проведено суботник на території притулку.

 Артемівським педагогічним училищем проведено  екологічний  конкурс «Збережемо  ялинку!», метою якого було зберегти, живі ялинки напередодні зимових свят та знайти альтернативну їм заміну з вторинної сировини. Усі вироби були представлені на аукціоні-розпродажу, а зібрані кошти були витрачені на придбання подарунків дітям, які знаходяться на лікуванні у міській лікарні. Декілька ялинок прикрасили лікарняні палати.

Донецьким вищим училищем олімпійського резерву ім. С. Бубки проведено засідання круглого столу «Екологічний погляд», під час якого молодь прийняла рішення зробити місто чистішим. До плану роботи включено створення презентацій на екологічну тему, проведення конкурсів малюнків та плакатів, виготовлення листівок-звернень на визначену тему і, як підсумок, проведення екологічного форуму.

ОШ_№11_Презентацiя_матерiалiв_заповiдника_Клебан-бик_002 ЖД_виставка_стiннiвок_Захист_довкiлля_вiд_побутових_вiдходiв_004 ЖД_виставка_стiннiвок_Захист_довкiлля_вiд_побутових_вiдходiв_003 ЖД_виставка_стiннiвок_Захист_довкiлля_вiд_побутових_вiдходiв_002 ЖД_виставка_стiннiвок_Захист_довкiлля_вiд_побутових_вiдходiв_001