ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-03-31

ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА У БАХМУТІ та БАХМУТСЬКОМУ РАЙОНІ: У БЕРЕЗНІ ЗБЕРІГАЛИ ПЕРВОЦВІТИ ТА МАЛЮВАЛИ ЕКОЛОГІЧНІ ЛИСТІВКИ

Згідно інформації, яка надійшла до депаратменту, на території м. Бахмут в березні 2017 року проведені наступні заходи з екологічної освіти:

В Бахмутській школі-інтернат №1 проведено акцію «Збережемо первоцвіти», конкурси листівок, малюнків і плакатів «Захисти первоцвіт»,  «Хай розцвітають первоцвіти на материках всієї планети», екологічну гру «Первоцвіти – пробудження життя» та вікторину «Ми з Червоної книжки».

Також екологічна агітбригада школи виступила перед учнями з номером «Бережи первоцвіт, не зривай, збережи для нащадків свій край».

В загально-освітній школі №2  проведено тематичні бесіди, години спілкування та виховні години на теми «Збережемо первоцвіти», «Правила поведінки в лісі», «Збережемо природу», «Червона книга України», «Охорона водоймищ України», «Ти – саме життя» (до Міжнародного Дня водних ресурсів) та «Пам’яті жертв Чорнобильської аварії», а також відкритий виховний захід до Міжнародного Дня лісу  «Лісові пожежі».

В загально-освітній школі  №5  проведено тематичне заняття «Звірі навесні», «Тварини та рослини, що занесені до Червоної книги», екскурсію шкільною еко-стежкою «Природа навесні», оформлено виставку книжок-саморобок «Комахи» та постійно діючу фотовиставку «Така дивовижна природа», а також проведено благодійну акцію «Допоможемо друзям нашим меншим!» (збір коштів для допомоги тваринному притулку в місті).

 В загально-освітній школі №10 для учнів молодших класів проведено конкурс малюнків «Збережемо первоцвіти» та усний журнал «Першоцвіти рідного краю».

В НВК загально-освітній школі №11 проведено конкурс фотоплакатів «Зелена планета»,  а також акції «Макулатуринг» та «Годівничка».

В ЗОШ №18 для учнів молодших класів проведено акцію «Збережемо первоцвіти», в ході якої діти розробляли проекти, досліджуючи навколишній рослинний світ, фотографували первоцвіти свого краю, добирали вірші та загадки про ранньоквітучі рослини та навчились милуватись «першими посмішками весни» без шкоди для природи. Школярі зрозуміли що цвітіння – відповідальна пора в житті будь-якої рослини, а також розібрались, чому збір першоцвітів обмежений або взагалі заборонений законодавчо.

Також для учнів школи бібліотекою-філіалу № 5 проведено пізнавально-розважальну гру «Кожна краплина має значення».

В Навчально-науковому професійно-педагогічному інституті Української інженерно-педагогічної академії проведено екологічну акцію «Зберігайте воду», метою якої було прищеплення навиків економічного витрачення води.

В Донецькому університеті економіки та права проведено круглий стіл «Енергетика та її вплив на довкілля», метою якого було знайомство студентів з новими технологіями енергозбереження.

В Артемівському коледжі транспортної інфраструктури  оформлено виставку стіннівок на тему «Охорона довкілля» та організовано перегляд відеоролика «Чисте місце», змонтованого студентами коледжу.

В Артемівському індустріальному технікумі ДонНТУ проведено акцію «Чисте довкілля», метою якої  було приведення у належний стан газонів на території технікуму.

Бахмутським коледжем мистецтв ім. І.Карабиця проведено виховну годину «Квіти у нашому житті», метою якої було збереження первоцвітів, занесених до Червоної книги України.

Артемівським педагогічним училищем з 13 березня по 24 березня організовано акцію «Краса первоцвітів», під час якої студенти розповсюджували на вулицях міста розроблені власноруч листівки-попередження із закликом берегти природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Також студентами дошкільного відділення було зроблено виставку з виготовлених паперових квітів, які стали подарунком дітям у дитячі садки, з метою  сприяння розвитку екологічної свідомості та відповідальності до первоцвітів.

В Донецькому вищому училищі олімпійського резерву ім. С.Бубки проведено конкурс плакатів до Всесвітнього дня води, метою якого було привернення уваги учнів та студентів до існуючої проблеми та показати шляхи її вирішення.

В Бахмутському міському народному Домі для учнів 4-6 класів проведено творчу годину до акції Всеукраїнської екологічної ліги «Первоцвіт» та «Перша квітка», метою якої було привернути увагу до збереження ранньоквітучих рослин та сформувати у підростаючого покоління природоохоронних навичок, а також майстер-клас з орігамі по виготовленню тюльпанів «Цвітуть тюльпани».

В Школі мистецтв міста Бахмут проведено персональну виставку учениці художнього відділення за темою: «Квіти весни».

В центральній міській бібліотеці до Всесвітнього дня водних ресурсів проведено перегляд відеофільму «Живильна криниця».

В міській бібліотеці до Всесвітнього дня водних ресурсів проведено гру-вікторину «В гостях у капельки води».

Крім того, у освітніх закладах Бахмутського району були проведені: конкурс проектів про ріки, виступи екологічних агітбригад; продовжено Акцію «Допоможи птахам взимку».

Школа_-_iнтернат._Первоцвiти_-_першi_вiсники_весни

Школа_-_iнтернат._Виступ_агiтбригади_Первоцвiт

yjs_xvlevui WmPdMafRivg R073YRcV1AQ

img_20170301_094037 img_20170301_091106 FotorCreated IMG_1864

SAM_1358 SAM_1359 SAM_1360_(1) SAM_1361_(1)