ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-04-18

ЕКОЛОГІЧНА ОСВІТА В ОБЛАСТІ: ПРИРОДООХОРОННІ АКЦІЇ «ПРОЛІСКА» У БІЛОЗЕРСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ № 18

Душа дитини має багато спільного з першими весняними квітами: це і короткий час цвітіння, тендітність, вразливість, незахищеність.
Як підсніжник протистоїть морозу та заметілям тягнеться до Сонця, так і дитячі душі зігріті Божим словом та ласкою відкриваються для добра.
Тож відкрийте свої душі, діти, і впустіть в них любов до перших весняних квітів!!! Такими словами розпочалась в школі акція «Збережемо первоцвіти».
Мета акції:
— зменшення збирання ранньоквітучих рослин, завдяки виготовленню штучних квітів з вторинної сировини;
— розвиток творчих здібностей дітей в рамках природоохоронної діяльності;
— формування в учнів активної життєвої позиції через участь у практичній діяльності;
— виховувати любов до природи рідного краю;
— виховувати естетичні почуття;
— виховання людських якостей: доброти, уваги до природи, турботи.
— дітей в рамках природоохоронної діяльності.
Під час проведення природоохоронної акції були виконані наступні види роботи:
1. Проведено виставку плакатів, фотографій, малюнків та листівок, у якій прийняли участь 97 учнів. Були представлені роботи виконані фарбами, олівцями, крейдою, аплікаційні роботи
2. Бібліотекарем школи було проведено конкурс читців, де діти різного віку читали вірші та твори про первоцвіти відомих письменників та свої власні. У конкурсі прийняли участь 20 читців.
3. Опубліковано альманах дитячих творів та віршів «Збережемо первоцвіти».
4. Опубліковано спеціальний випуск шкільної газети «45+перерва» у якій відображається проблема зникнення ранньоквітучих рослин та чим карається їх знищення, відображені результати шкільного туру акції «Збережемо первоцвіти»
5. Учні одинадцятого класу проводили природоохоронне патрулювання «Знайти і зберегти», закликаючи жителів міста до збереження ранньоквітучих рослин та вручаючи їм пам’ятні брошури, розвішували на території міста листівки із закликом берегти первоцвіти.
6. Проведено виставку декоративних робіт, де учні представили роботи виконані з різних матеріалів та різними методиками. Були присутні вироби з бісеру, серветок, бумаги, стрічок, солоного тіста, ниток, пластикових пляшок, квіллінг вироби. Участь прийняли 180 учнів.
7. В кожному класі були проведені лекції, бесіди, години спілкування щодо збереження первоцвітів а їх захисту.
8. Організовано виступ агітбригади «ЕКОС» у класах молодшої школи та у ДНЗ «Сонечко».
Екологічне виховання слід починати біля свого будинку, на своїй вулиці. Тільки усвідомлюючи особисті можливості, учні навчаться вирішувати найближчі екологічні проблеми, людина зуміє замислитись про долю всесвіту в цілому.
10 11 12 13 14 15