ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-08-27

ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ»: ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. Ю. ФЕДЬКОВИЧА

А Ви бували у Хогвартсі?
А юні донеччани в рамках програми «Екологічними стежками рідної України» побували у справжньому українському Хогвартсі – Чернівецькому національному університеті ім. Ю.Федьковича.
Резиденція митрополитів Буковини і Далмації — так називається перлина і гордість Чернівців. Це видатний архітектурний шедевр не тільки Західної, але і всієї України. Резиденція митрополитів є пам’яткою архітектури національного значення, була визнана одним з Семи чудес України, а в 2011 році була включена в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Ботанічний сад Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича є одним із найстаріших подібних місць в Україні. Він заснований з ініціативи магістрату міста в другій половині XIX століття, коли Буковина входила до складу Австро-Угорської імперії, а заклав його професор Едуард Тангль у 1877 році.
Сьогодні тут зібрано унікальну колекцію, яка відображає флору різних континентів. На цей час ботанічний сад має відділення дендрології, тропічних і субтропічних рослин, паркознавства й трав’янистих рослин. Особливо гарно тут навесні та восени. А з-поміж рослин найпопулярнішими є болотний кипарис, сосна Веймутова, магнолія під час цвітіння та тюльпанове дерево.