ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-08-17

ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ: МАНДРІВКИ ЮНИХ ДОНЕЧЧАН ХАРКІВСЬКИМИ ОБРІЯМИ

Чисті джерела та озера, вишукані палаци та парки, монастирі та церкви, заворожуючі сонячні світанки, багата історія – все це Слобожанщина! Глухів, який став резиденцією гетьманів України після руйнування Батурина. Ізюм, оспіваний в «Слові о полку Ігоревім». Путивль, за стінами якого плакала Ярославна. Конотоп, прославлений переможною битвою козаків на чолі з Іваном Виговським… Юні донеччани в рамках заходу «Екологічними стежками рідної України» побували в серці Слобідського краю – фантастичному Харкові.
На екскурсійний маршрут «Харківські обрії» завітали школярі з міста Краматорська, села Долина (Слов’янський р-н), села Очеретино та Михайлівка Олександрівської ОТГ. Треба зазначити, що всі  подорожі в цьому році супроводжуються постійним дотриманням всіх протиепідемічних заходів: контроль температури тіла учасників  (перед поїздкою та протягом дня), проведення інструктажів, забезпечення всіх учасників індивідуальними засобами захисту (медичними масками), антисептиками; контроль за дотриманням соціальної дистанції.

Розпочали донеччани з екскурсії до «Фельдман-екопарку» – регіонального ландшафтного парку, створеного рішенням Харківської обласної ради від 20 червня 2013 року у Дергачівському районі Харківської області на площі 140,5 га. Це масштабний і унікальний для України благодійний проект МФБ «Фонд Олександра Фельдмана», основна місія якого – створення спеціального активного середовища, в якому і дорослий, і дитина відчують, що все живе на Землі є однією великою родиною, в якій немає місця для агресії, а існує лише любов, дружба та взаємна допомога.
Сьогодні екопарк являє собою територію для родинного відпочинку з розвагами. Це екскурсійні програми для учнів навчальних закладів; весела анімація; яскраві шоу; корисні майстер-класи; місто майстрів; майданчик для занять йогою; мотузкове містечко, дитячі майданчики; клуб юних натуралістів; центр біологічної освіти; центр раннього розвитку «Зростаємо в екопарку»; молодша школа «Азбука природи»; театр дітей та тварин; Всеукраїнська служба порятунку диких, екзотичних та домашніх тварин «Добрий дім Фельдман-екопарк»; клуб кінологів.
Основу «Фельдман-екопарку» складає зоологічний парк, в якому мешкає більше 2000 особин 300 видів тварин. Його колекція приматів – найбільша не лише в Україні, але й у Східній Європі і нараховує 200 мавп.
У екопарку функціонує кінний комплекс, де утримуються коні, поні та віслюки. У ньому постійно займаються близько 250 дітей віком від 2,5 до 18 років. Досвідчені фахівці навчають дітей основам кінного спорту, догляду за тваринами та правилам безпечного спілкування з ними.
Після «Фельдман-екопарку» діти завітали до Харкова. Чим же славиться це місто? Харків – перша столиця України. Саме тут почав працювати перший на теренах України зоологічний парк, перша дитяча залізниця, перший в Україні аеропорт і побудований перший в країні хмарочос – Держпром. Харків першим вийшов в український радіоефір.
Нинішній Харків – друге за чисельністю населення місто нашої Батьківщини. Центральна площа міста – майдан Свободи – посідає за розмірами 15 місце у світі, шосте – у Європі і перше в Україні. Харків величезний, височезний і глибочезний, адже саме під Майданом Свободи живе своїм життям підземне місто – харківський метрополітен.
Саржин Яр – балка довжиною понад 12 км з пологими схилами, порослими деревами. Тут розташоване джерело з найчистішою в місті водою і облаштована освячена купіль, вода в якій впродовж року має температуру +10º С.
Це одне з найулюбленіших місць відпочинку харківʼян. Влітку тут можна здійснити прогулянку в тіні розлогих крон, а взимку помилуватися прекрасними засніженими пейзажами.
Благовіщенський і Успенський собори, розміщені неподалік один від одного – духовна гордість Харкова. Вони ввібрали в себе благодать молитовної тиші і присутності Господнього духу для харків’ян різних поколінь.
Милують око тінисті алеї Ботанічного саду національного університету імені В.Н. Каразіна – найстарішого в Україні.