ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-08-25

ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ: ПОДОРОЖ «ПРИРОДНІ ТА ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНІ ПАМ’ЯТКИ ПОДНІПРОВ’Я».

Учасники Програми «Екологічними стежками рідної України» з Покровського району (смт Новоекономічне, Гродівка, Удачне, сіл Журавка, Іванівка, Лисівка, Чунишене, Новопавлівка, Новоукраїнка, Сонцівка, Миколаївка, Завітнє, Птиче, Миролюбівка, Михайлівка, Новотроїцьке, Нововасилівка, Петрівка, Срібне) розпочали подорож «Природні та історико-культурні пам’ятки Подніпров’я».
В перший день діти та дорослі відвідали Дніпровсько-Орільський природний заповідник. Учасники Програми «Екологічними стежками рідної України» ознайомилися з флорою Дніпропетровщини, пройшлися у сосновому лісі, досліджували сліди звірів.
Загальна площа Дніпровсько-Орільського заповідника становить 3766 гектар, заснували його в 1990 році на базі загальнозоологічного та орнітологічного заповідників. У сумі це становило справжній природний шедевр, всередині якого живуть козулі, олені, дикі кабани, зайці, близько 30 видів риб і майже дві сотні різного виду птахів.
Під час екскурсії у весняно-літній період тут відкривається краса зелених килимів з насиченими полями і лісами, в період осені і зими цікаво спостерігати гладь замерзлих озер, білосніжні узлісся і прикрашені снігом верхівки дерев.
Заповідник створено з метою збереження унікального ландшафту долини середнього Дніпра і ріки Оріль з комплексом характерної флори і фауни. Він є природоохоронною науково-дослідною установою загальнодержавного значення. Дніпровсько-Орільський природний заповідник репрезентує ландшафт і біорізноманіття долини Дніпра та заплави його притоки – р. Орілі, а також їх акваторій.
Найбільш привабливою є заплавна частина заповідника. Тут вас зустрінуть безліч озер, заболочених каналів, островів, дерева і цілі ліси, що ростуть прямо у воді. Серед них дуб, вільха, в’яз, тополі, верби. Крім них, на території заповідника росте безліч унікальних видів, занесених до Червоної книги України. На території заповідника створено дві екостежки: «В серце дніпровських плавнів» (4,8 км) та «По заплавних луках» (8 км).
На сьогодні заповідник – це своєрідний острів майже незміненої дикої природи, що знаходиться в оточенні агроіндустріального ландшафту, «затиснутий» поміж двома промисловими гігантами – містами Дніпро і Кам’янське.
Під час екскурсії учасники екскурсійного маршрут у «Дніпро – космічна столиця»:
– побачили та почули цікаві факти про типових мешканців лісів, полів Дніпровщини;
– дізналися про «іноземних» мешканців (інтродуцентів), тих рослин та тварин, які з’явилися в регіоні штучно, але залишилися та адаптувалися тут;
– познайомилися з історичним минулим Подніпров’я;
– спостерігали за птахами, тваринами під час подорожі екостежкою.