ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-07-05

«ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ»: ЗА НОВИМИ ВРАЖЕННЯМИ ДО ХАРКОВА

4ХЗ 26 по  27 червня та з 29 по 30 червня 2017 року вихованці КПНЗ районної станції юних натуралістів Покровської райради та Донського ЕНЦ Волноваської райради, учні Гришинського, Краматорського НВК, Гродівської, Удачненської, Костянтинівської, Маріупольської, Великоновосілківської, Олексіївської, Іванопільської, Дружківської та Микільської шкіл  двома групами по 40 дітей здійснили незабутні подорожі до міста Харків в рамках проекту пропаганди охорони навколишнього середовища на тему: «Екологічними стежками рідної України». Цей природоохоронний захід вже другий рік поспіль реалізується за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища.

3ХДіти відвідали – Центральний парк культури і відпочинку імені М. Горького, побували в Харківському метрополитені. Наступною зупинкою було відвідування 7 чудес Харкова. Сім чудес Харкова – це сім історичних та культурних монументів, які були обрані на конкурсі в липні 2008 року. Сюди увійшли пам’ятник Тарасу Шевченку, фонтан «Дзеркальний струмінь», Покровський собор, Благовіщенський собор, Успенський собор, Держпром (Будинок державної промисловості), житловий будинок зі шпилем. Усі пам’ятки знаходяться в центрі міста, неподалік одна від одної, а їхніми зменшеними в масштабі 1:25 міні-копіями завжди можна помилуватися на Площі архітекторів.5Х

    Завершилася подорож відвідуванням Фельдман-екопарку. «Фельдман-Екопарк»–регіональний ландшафтний парк. Відвідавши його, школярі познайомилися із 6 видами місцевих рослин, 18 видами тварин, занесених у Червону Книгу України, 5 видами тварин, занесених до Європейського червоного списку, змогли відвідати зоопарк, який налічує близько 2000 тварин. Юні екологи та натуралісти уважно досліджували та вивчали флору і фауну України не тільки завдяки екскурсії, а й цікавим виставам зоотеатру, що не залишили байдужим нікого. Також на території ландшафтного екопарку розташовані затишні альтанки, сучасні дитячі майданчики, де діти з великим задоволенням гралися. Не знайшлося жодної дитини, яка б не отримала масу позитивних емоцій від відвідування екопарку й усієї дослідницької подорожі в цілому. 

         6ХВсі учасники подорожі, батьки учнів та супроводжуючі педагоги висловлюють велику вдячність організаторам за можливість брати участь у таких заходах, що не тільки підвищують екологічну свідомість молоді, а й дарують незабутні враження.

1 Х