ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-07-25

ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ: ЗАКАРПАТТЯ. Продовження щоденника юних мандрівників.

День 6День шостий

18 Липня 2017 року продовжується експедиція до Національних природних парків Закарпаття. Ми знаходимося в селі Стужиця. Після смачного сніданку наша команда вирушила екостежкою від 950-річного дубу до гори Чорні Млаки, де 150 років тому впав метеорит Княгиня. Пройшовши 12 км, ми дослідили стан рельєфу та ґрунтів на місці уламку метеориту, виміряли радіаційний фон місцевості, спостерігали асиметрію листової пластинки. Іншими учасниками команди було проведено дослідження з лишайниками та лікарськими рослинами. Нас вразив сьогоднішній день. Стомлені, але щасливі ми повернулися та солодко заснули.

День сьомийДень6

19 липня 2017 року наша екоекспедиція продовжується.  Сьогоднішній маршрут лежить від мінерального джерела села Ужок до місця сходження Закарпатської та Львівської областей з Польщею. Гідом нашої подорожі була пані Неля Коваль. Найбільше нас вразило унікальне поселення бобрів, які єдині у світі мешкають на висоті близько 1 км над рівнем моря. Ми побачили результати роботи бобрів-інженерів: звалені вікові дерева, хатки,  які здіймаються до 1,5-2 м над водою,  греблі. Після цього ми попрямували до музею етнографії села Лубня. Цей музей при сільському клубі створила пані Тетяна Каґанець. У ньому понад 500 експонатів: вишиті рушники, одяг, посуд,  знаряддя для праці, які люб’язно було передано їхньою родиною. За тим відбулася зустріч із художницями з міста Ужгорода, що і закінчила нашу сьогоднішню подорож.

День 9День восьмий

20 Липня 2017 рік-це один з найпрекрасніших, але, на жаль, останній день в Карпатах. Нарешті ми приїхали в Ужгород. Нас привітно зустрів Ботанічний Сад УжНУ. Учасники експедиції були в захваті від побаченого, бо там були зібрані найекзотичніші рослини України. Не гаючи часу, Іванопільська команда відвідала етнографічний музей під відкритим небом. Ми зібрали достатньо корисної інформації для дослідження. Часу залишилось обмаль до відправлення потягу, але все ж таки ми встигли придбати сувеніри  з для рідних та близьких. Завтра будемо в Києві.

День дев’ятийДень 9

Нас знову зустрічає Київ, привітно і сонячно. Ми вирушила до інституту  біології та медицини Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там відвідали кафедри зоології, ботаніки, біохімії та медицини. Провів екскурсію по інституту Карлащук Сергій Васильович, асистент кафедри екології. Він ознайомив присутніх не тільки з роботами наукових працівників, а й з дослідженнями студентів з різних напрямках діяльності інституту.

Сергій провів нам екскурсію до другої частини Київського ботанічного саду імені академіка О.В. Фоміна. Учасники експедиції були в захваті, бо побачили там неймовірну кількість екзотичних рослин.

Ось і минуло десять днів нашої експедиції. Але попереду кропітка робота, бо кожен із 40 учасників повинен готуватися до захисту своєї роботи під час конференції у вересні місяці.

Команда Донецької області вирушає додому. Ми будемо дуже сумувати за прекрасними краєвидами Карпат та нашими керівниками.

Юнкори Іванопільської та Часовоярської шкіл.