ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-01

ЕКОЛОГІЧНИМИ СТЕЖКАМИ РІДНОЇ УКРАЇНИ

P_20161023_171021На осінніх канікулах стартував освітньо-виховний захід «Екологічними стежками рідної України – очима молоді», він проводиться під егідою департаменту освіти і науки й департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації. Метою цього заходу є пропаганда охорони навколишнього середовища, розвиток в учнівської та студентської молоді екологічної свідомості, патріотизму, любові до рідного краю, поваги до народних звичаїв, традицій і культурних цінностей, формування сучасного світогляду з питань збереження природи, залучення суспільства та громадськості до планування та реалізації заходів щодо збереження природних та краєзнавчих багатств країни.IMG_8128

В еколого-краєзнавчу експедицію до Національних природних парків України, які розташовані на території Львівської, Івано-Франківської та Волинської областей, з 21 по 28 жовтня 2016 року вирушили вихованці Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Колеги з КЗ «Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді» радо зустріли у м. Львові вихованців Донецького ОЦТК, та провели пізнавальну екскурсію по видатним пам’ятникам старої частини міста Лева. Поштовхом у професійній орієнтації дітей стало відвідання одного з найстаріших вишів України – Львівської політехніки, яка цього року святкує своє 200-річчя. Гуртківці відвідали музей цього ВНЗ, старовинну актову залу, зустрілися зі студентами вишу.

База «Карпати», що розташована у Національному природному парку «Сколівські Бескиди» гостинно прийняла юних дослідників. Під час експедиції вони відвідали етнографічний музей Бойківщини, мальовниче село Кам’янка, Кам’янецький водоспад, Дубинське лісництво, піднялися на одну з найбільших вершин Сколівських Бескидів – гору Лопата.

14595606_652419734931708_537431216170683294_nУ Національному природному парку «Шацький» (Волинська область) учасники еколого-краєзнавчої експедиції пройшли маршрутами екологічних стежок «Світязянка» (озеро Світязь, затока Лука) та «Лісова пісня» (Щацьк – Чорне озеро, озеро Люцимир, озеро Пісочне). Відвідали музей фауни Шацького лісового коледжу ім. Сулька В.В, де в даний час нараховується більше 400 видів тварин і птахів, які проживають на території України, а також 34 види тварин і птахів, що занесені до Червоної Книги України і Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи. Діти побачили Петропавлівський чоловічий монастир на озері Світязь.

Для юних донеччан працівники Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій провели цікаву екскурсію жвавими центральними вулицями та провулками Старого міста Луцька. Вихованці доторкнулися до історії, відвідавши Луцький замок Любарта найвидатнішої пам’ятки Волині.

На Івано-Франківщині вихованці Донецького ОЦТК познайомилися з співробітниками Карпатського Національного природного парку, які провели їх стежкою великого ватажка Олекси Довбуша, познайомили з таємничим карпатським лісом – покритими мохом деревами та тінню величезних сосен та смерек. Під час відвідування Вольєрного господарства діти дізналися про життя господарів території – диких тварин та птахів. Не менш значущими було сходження до водоспаду Гук вздовж кристально чистої річки Жнець та підкорення гори Маковиця. Також вихованці відвідали кімнату-музей Гуцульщини.

У останній день перебування у Івано-Франківську гуртківців очікувала зустріч зі студентами Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, де вони відвідали геологічний музей та науково-освітній центр «Нова енергія».

З 22 по 31 жовтня 2016 року вихованці Донецького обласного еколого-натуралістичного центру вирушили до Закарпаття. Колеги з Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру провели цікаву екскурсію по старовинному місту Ужгороду та гуртківці відвідали Ужгородський замок, у якому розташовано Закарпатський державний краєзнавчий музей (30 залів у яких більше 100 тис. експонатів). Неподалік від Ужгорода, в селі Невицьке, юні екологи ознайомилися з добре збереженим кістяком Невицького замку. Занурилися до історії у Мукачівському замку «Паланок» та побачили відреставровану середньовічну фортифікаційну архітектуру, старовинні двори та галереї з виставками сучасної скульптури, ознайомилися з етнографією і побутом жителів міста і Закарпаття. Пройшли екологічною стежкою по Національному природному парку «Синевир».

Незабутні враження гуртківців Донецького ОЦТК послужать основою для виступів на обласній конференції за результатами освітньо-виховного заходу «Екологічними стежками рідної України – очима молоді».

IMG_7969 IMG_7945 14595563_651193238387691_8499174863995319164_n 13439237_651596481680700_6224936082739236394_n