ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-08-27

ГОСТИННИЙ ВИГРАЇВ РАДО ПРИЙМАВ ЮНИХ ПРИРОДООХОРОНЦІВ ДОНЕЧЧИНИ

Під час  екскурсійних подорожей««Шляхами Тараса Шевченка» учасники програми«Екологічними стежками рідної України»  ознайомились з багатьма історико-культурними та екологічними дослідницькими об’єктами. А проживали гості з Донеччини у інформаційно-просвітницькому центрі «Екологічна варта» у с. Виграїв Корсунь-Шевченківського району Черкаської області.

Село Виграїв. Саме тут у далекі козацькі часи виборювали незалежність воїни Богдана Хмельницького, горді українці – Микита Галаган, Максим Кривоніс, Іван Богун. 1648 року відбулась славна Корсунська битва. На честь перемоги над польською шляхтою, хутір Горохова Діброва було перейменовано у село Виграїв. Цікавими для відвідування є заповідні куточки поблизу села Виграїв – урочища «Різаний Яр» та «Горохова Діброва», Виграївський зоологічний заказник, пам’ятка природи «Козацькі могили».

Протягом подорожі гостям провели екскурсії «Чарівний Виграїв — козацький край», «Культурна спадщина Черкащини», вони відвідали музей Івана Семеновича Нечуя-Левицького у смт. Стеблів, цілюще джерело, Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник, сходили на «Тарасову гору», мандрували Шевченківським національним заповідником та Канівським природним заповідником, де знайомились  з рідкісними видами флори і фауни, брали участь у наукових спостереженнях.

В «Екологічній варті» юні донеччани провели час з користю та добрим настроєм. Кожен, хто потрапив до цієї подорожі не просто школяр, а людина активна, талановита, небайдужа до природи та долі рідної країни. Саме за такими майбутнє! Тож і поділитися з новими друзями та знайомими кожному було чим.

Назавжди залишаться в пам`яті дітей не тільки безціні історичні, культурні, природні пам`ятки, а й захоплюючі ігри, тренінги, цікаві квести та екологічні проекти, а найголовніше — дружнє спілкування з однолітками-однодумцями. Сподіваємось, що ця дружба, як і любов до рідної країни, назавжди.

Дякуємо усім працівникам інформаційно-просвітницького центру «Екологічна варта» за яскравий шматочок літа, за душевне тепло, різносторонні знання, досвід та позитивний настрій, якими вони щедро діляться. Впевнені, що час, проведений у вашому центрі додасть нашим діточкам наснаги у навчанні, творчій діяльності та сприятиме формуванню екологічної свідомості, нового типу мислення у прийдешнього покоління.