ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-02-01

«ЛЮБІТЬ, ШАНУЙТЕ, БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ – ВІЧНЕ ДЖЕРЕЛО НАШОГО ЖИТТЯ І НАШОЇ ТВЕРДОСТІ» — МАР’ЇНСЬКИМ МАЛЯТАМ ПРО ЕКОЛОГІЮ

        «Природа буде вдячна» — таку назву мав екологічний захід, що його провела з учнями  5-го класу Степнянської школи Мар’їнського району вчитель І.В.Мороз.  Епіграфом  уроку  стали  слова українського  поета  М.Рильського: «Любіть, шануйте, бережіть природу – вічне джерело нашого життя і нашої твердості».
Учні виконували різні завдання: грали ролі рослин, дерев,  створювали яскраві колажі на тему «Збережи ялинку»,  розігрували діалоги.  У сценках діти захоплююче розповідали про життя рослин та птахів. Уявивши себе природою, юні артисти написали побажання дорослим щодо поліпшення  стану навколишнього середовища. З найкращих висловлювань  зробили плакати,  які потім  розвісили у місцевому  парку.

У 1-му класі було  проведено виховну годину на тему «Здоров’я нашої планети». Учням розповіли про загрозу екологічної катастрофи та проблеми охорони природи планети Земля. Діти розгадували загадки, ознайомилися з Червоною книгою України, провели вікторину «На екологічній варті».  Було організовано  виставку малюнків. Малюки зрозуміли, що треба відповідально, дбайливо й бережно ставитися до довкілля.

Напередодні Новорічних свят учитель біології Успенівської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. Ю.А. Володарська  разом з учнями 3 класу  провела акцію «Збережемо ялинку».   Вони виготовили листівку-плакат  і обійшли всі місцеві об’єкти: сільську бібліотеку, почтове відділення, магазин,  сільську раду, де проводили  агітаційні бесіди і залишали листівку, щоб з її змістом ознайомилося якомога більше людей.

Важко уявити наші сади і парки без пташиного співу. А зимова пора – справжнє випробування для птаства. Холодно і голодно нашим пернатим друзям. Тому учні Максимільянівської, Максимівської, Успенівської шкіл вирішили допомогти зимуючим птахам. Зробили годівнички і розвісили їх під вікнами своїх навчальних закладів. Кожного дня прилітають туди горобчики та синички, навідуються  сойки і сороки, щоб поласувати зерном, крихтами хліба, шматочками сала. Справжні пташині їдальні!

аааАкції «Пташина їдальня» проводять в школах району систематично.  Зазвичай, черговий клас організовує підсипання корму, ремонт  годівничок,  зруйнуваних вітром та  негодою.

На зимових канікулах в рамках проекту  «Екологічна варта»  учитель біології  Успенівської школи Ю.А.Володарська продовжила роботу з розширення природничого кругозору у малечі — провела  вікторину  на тему «Зимуючі птахи».

пааШукаючи відповіді на запитання вікторини, учні згадували відомості про зимуючих та перелітних птахів, знаходили спільне та відмінне у поведінці пташок, відгадували загадки, а також  знаходили дивні факти із життя  та поводження  птахів. Особливо цікаво було дати відповіді на такі запитання як: «Скільки синиця з’їдає за добу?», «Що замінює у птахів людську руку?», «Яка пташка виводить своїх пташенят взимку?».

Діти із задоволенням спілкувалися,  а знайдені відповіді поспішали  відправити «Пташиною поштою» (аркуш з відповіддю клали у конверт, прикріплений до стенду) і чекали рішення журі.

Журі визначило переможців і присвоїло їм почесне звання — «Юний орнітолог». Переможцями стали: Дубенко Гарік – 2 кл.,  Кожокар Софія – 4 клас.

а в иии ііі