ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-03-15

ЛЮТНЕВІ  ЗАХОДИ З ЕКОЛОГІЧНОГО ВИХОВАННЯ НА ТЕРИТОРІЇ М. КРАМАТОРСЬК

Протягом лютого 2019 року на території м. Краматорськ відбулись заходи екологічної спрямованості.

З метою підвищення обізнаності шкільної та юнацької молоді з питань необхідності збереження водно-болотних угідь у закладах загальної середньої освіти та позашкільних закладах міста 01.02.2019-10.02.2019 року відбувся захід «2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь», проведена інформаційна кампанія – бесіди, покази відео- та слайдфільмів, виставки літератури та ілюстрацій, засідання, уроки, акції, публікації та виступи в ЗМІ тощо.

19.02.2019 у ЗОШ № 12 м. Краматорська відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», завданням якого  є виховання в учнів любові до рідного краю; формування у них екологічної культури; пошук нових форм, методів і моделей організації еколого-просвітницької роботи з учнями загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів; поширення кращого педагогічного досвіду щодо організації агітаційної еколого-просвітницької роботи з учнями загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів; створення інформаційного банку даних про інноваційні форми та методи організації еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності учнівських колективів загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. У заході взяли участь учнівські колективи екологічної просвіти (екологічні агітбригади) шкіл міста та прилеглих населених пунктів, які подали до участі 6 заявок.

Для залучення молоді до науково-дослідної та експериментальної роботи еколого-натуралістичного напряму 23 лютого 2019 року відбулась обласна науково-практична конференція учнівської молоді «Біологічні дослідження та винахідництво», в якій взяли участь гуртківці Краматорського ЦПР та учні шкіл міста та подали до участі 12 робіт.

З метою розвитку навичок логічного і креативного мислення, удосконалення здібності до самовираження в різних формах творчості та підтримки всебічних здібностей дітей 06.02.2019-26.02.2019 у школах та позашкільних навчальних закладах міста проводився міський (відбірковий) етап XII Міжнародного екологічного конкурсу за темою «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім» під гаслом «Таємниці і цікавинки моїх рідних околиць». За результатами проведення якого, згідно з рішенням журі, до участі у обласному етапі конкурсу відібрані 5 робіт.

У загальноосвітніх та позашкільних закладах освіти триває міський природоохоронний конкурс «Допомога птахам взимку» в межах Всеукраїнської природоохоронної акції НЕНЦ «Годівничка» та Всеукраїнської акції ВЕЛ «Наша допомога птахам» з терміном проведення 11.02.2019-22.03.2019. Метою проведення конкурсу є залучення учнів до практичної природоохоронної діяльності, формування у школярів екологічного світогляду, пропаганди дбайливого відношення до природи і птахів та розвитку творчих здібностей і пізнавальної діяльності у підростаючого покоління. У заході взяли участь учні загальноосвітніх закладів міста I-VIII класів та вихованці позашкільних навчальних закладів відповідного віку, які подали на конкурс свої роботи. Підсумки міського конкурсу будуть підведені з 18 по 22 березня 2019 року.