ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-10-23

МІНІСТР ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ОСТАП СЕМЕРАК ЗАКЛИКАЄ УКРАЇНЦІВ АКТИВНІШЕ КОРИСТУВАТИСЯ ЕЛЕКТРОННИМ СЕРВІСОМ WWW.ECOMAPA.GOV.UA

За його словами, завдяки роботі електронного сервісу  www.ecomapa.gov.ua,  сьогодні мешканець будь-якого міста чи села може долучитися до очищення країни від сміття.

Для цього варто бути свідомим і уважним та виявивши сміттєзвалище повідомити про нього, скориставшись інтерактивною мапою сміттєзвалищ або мобільним додатком до неї.

Нагадаємо, що рік тому, за ініціативи Мінприроди був запущений у  роботу електронний сервіс сміттєзвалищ www.ecomapa.gov.ua.

За словами Міністра, за рік  роботи прибрано майже 35% сміттєзвалищ, дані про наявність яких  були зазначені на карті.

Загалом, за  понад рік роботи сервісу надійшло більше 1800 звернень. З них  через мобільний додаток 726.

Міністр екології закликав  українців активніше користуватися нашим сервісом та скачувати мобільні додатки.

«Осінній період – чудова пора для прибирання сміття і  підготовки  парків, скверів,  берегів річок і озер  до зими. Кожне ваше звернення зменшує кількість смітників в Україні та  робить нашу країну чистішою. Важливо, що  дані занесені  на мапу — реальна можливість отримати точні геокординати місцезнаходження звалищ. Завдяки такій технології  база даних сміттєзвалищ не переписується з року в рік, як це було раніше.  А отримані достовірні дані допомагають  фахівцям розуміти морфологію сміття, що пришвидшує процес його утилізації», — сказав  Міністр.

Він також наголосив, що екологізація всіх сфер економіки – невідворотній шлях для України. За його словами, так, живе і  розвивається весь світ. І найменше, що кожен з нас може зробити — повідомити про  виявлене сміттєзвалище.

Міністр також відзначив, що в осінній період кількість звернень суттєво збільшилася. Так, лише за вересень-жовтень надійшло 635 звернень. Це свідчить про те, що українцям не байдуже майбутнє довкілля.

За цей період активно працювали над утилізацією сміттєзвалища представники  обласної влади Київської, Харківської, Дніпропетровської та Миколаївської областей.

Серед найпасивніших – Запорізька,  Івано-Франківська,  Одеська,   Полтавська, Херсонська області та м. Київ.

Відзначимо, що сервіс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ»  контролюється протокольним дорученням КМУ №36 від 8 вересня 2016 року, поданим Мінприроди. Відповідно до цього  документа  місцеві органи влади зобов’язані в місячний строк ліквідовувати стихійні і санкціоновані  сміттєзвалища.