ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-07-06

МІНПРИРОДИ ОПРИЛЮДНИВ ПЕРЕЛІК ОСНОВНИХ ПІДПРИЄМСТВ-ЗАБРУДНЮВАЧІВ

В Україні проблема утворення промислових відходів є не менш актуальною за проблему із утворення твердих побутових відходів. Про це сказав Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак під час оприлюднення нового рейтингу ‘ТОП-100 основних підприємств-забруднювачів’.

Першу трійку утворювачів промислових відходів в Україні очолили Північний ГЗК – 64,5 млн. тонн, Центральний ГЗК – 55 млн. тонн, Інгулецький ГЗК – 47 млн. тонн.

Якщо комусь видається, що головна проблема в Україні — побутові відходи, то промислових продукується у кілька разів більше. Наприклад, тільки «Азовсталь’ продукує більше промислових відходів, ніж столиця України — Киів продукує побутового сміття. Всі ці підприємства знаходяться у м.Кривий Ріг. Загалом більшість підприємств, які завдають шкоди своїми промисловими скидами, викидами та відходами розташовані у Донецькій, Запорізькій  та Дніпропетровській областях’, — сказав Остап Семерак, підкресливши, що  обидві проблеми несуть серйозні загрози для довкілля та життя і здоров’я громадян.

Настав час запровадження в Україні реального загальнодержавного он-лайн моніторингу. Міністерство зараз працює над цим  складним завданням. Це вимоги європейських директив, які Україна взялася імплементувати у рамках Угоди про асоціацію з ЄС. Виконавши цю роботу, ми зможемо отримати реальні показники забруднення довкілля’, — сказав Остап Семерак.

Він також повідомив, що в Україні триває робота  над Національним планом скорочення викидів.

Документ погоджений із Секретаріатом Енергетичного співтовариства і найближчим часом буде винесений на розгляд Уряду та зобов’яже операторів спалювальних установок суттєво скоротити викиди забруднюючих речовин’, — резюмував Остап Семерак.

ПЕРЕЛІК’ТОП-100 ОСНОВНИХ ПІДПРИЄМСТВ-ЗАБРУДНЮВАЧІВ

http://www.menr.gov.ua/press-center/news/123-news1/6266-ostap-semerak-v-ukraini-shchoroku-promyslovykh-vidkhodiv-utvoriuiutsia-u-kilka-raziv-bilshe-za-tverdi-pobutovi