ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-06-23

МОНІТОРИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ МОРСЬКОЇ ВОДИ

Лабораторією особливо небезпечних інфекцій Маріупольської міської філії ГУ «Донецький обласний лабораторний центр ГСЕС України» щотижня з травня по вересень проводяться моніторингові дослідження морської води на наявність санітарно-показових мікроорганізмів і холерного вібріона. У порядку поточного контролю визначають основні мікробіологічні показники епідемічної безпеки морської води — лактозопозитивні кишкові палички (ЛКП), наявність або відсутність патогенних збудників інфекційних захворювань (сальмонела і дизентерія), а також коли-фаги, як показники вірусного забруднення. Досліджується 5 проб морської води в зонах рекреації р Маріуполя від лівобережного пляжу до пляжу сел. Піщаний.

За результатами дослідження морської води, відібраної 12.06.17 збудники інфекційних захворювань і холерний вібріон не виявлені. У двох пробах морської води індекс ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) перевищує нормативний показник. Найбільше забруднення морської води по індексу ЛКП виявлено в районі пляжу біля готелю «Турист» та дещо менше забруднення — в контрольній точці відбору у судноремонтного заводу.

Рекомендуємо маріупольцям і гостям нашого міста бути уважними на відпочинку і не заковтувати морську воду під час купання.

http://marsovet.org.ua/news/show/id/18504