ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-07-08

НА ТЕРИТОРІЇ КРАМАТОРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ ОГОЛОШЕНІ НОВІ ЛАНДШАФТНІ ЗАКАЗНИКИ

З метою збереження цінних та типових природних комплексів,   03 липня 2020 року головою Донецької облдержадміністрації, керівником обласної військово-цивільної адміністрації підписано розпорядження  № 679/5-20 «Про оголошення ландшафтних заказників місцевого значення на території Краматорської міської ради». Загальна площа 4 нових заказників становить 200,2000 га, це ландшафтні заказники місцевого значення «Крайнє», «Середнє», «Берестувате» та «Карачун».

Ці природні території включають байрачні лісові урочища природного походження — широколистяні деревостани з кленів гостролистого, польового та татарського, липи та бересту, а також осики та лісової груши, зростають також хвойні породи дерев, представлені сосною звичайною і кримською. З видів рослин, занесених до Червоної книги України, зустрічаються горицвіт волзький, шафран сітчастий, рябчик руський, тюльпани дібровний і змеєлістий. На масштабних виходах крейдяних ґрунтів присутні раритетні комплекси кретофільних рослин, багато з яких є реліктовими або ендемічними, деякі – занесені до Червоної книги України (двурядка крейдяна, гісоп крейдяний, громовик донський). З видів тварин, занесених до Червоної книги України, зустрічаються шуліка чорний, польовий, степовий і лучний луні, орел-карлик, канюк степовий, балабан, сірий жайворонок, сірий сорокопуд, веретільниця ламка, полоз візерунковий, мідянка звичайна, махаон, подалірій, поліксена, ксилокопа звичайна, жук-олень, дибка степова, бражник хорватський тощо.

Таким чином на 07.07.2020 природно-заповідний фонд Донецької області складається з 177 об’єктів, фактичною площею 100196,87 га.