ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-10-17

НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД ІМЕНІ МИКОЛИ ГРИШКА ЗАЧАРУВАВ ДІТЕЙ З ДОНЕЧЧИНИ РІЗНОМАЇТТЯМ ПРИРОДНИХ ДИВ

В рамках екскурсійного маршруту «Київ – моя столиця» учасники програми «Екологічними стежками рідної України» відвідали Національний ботанічний сад НАН України імені Миколи Гришка.

У Ботсаду діє експозиція «Корейський сад». Копію традиційного саду, який знаходиться на території палацу Чангдук у Сеулі, Україні подарували на честь 20-річчя встановлення дипломатичних відносин з Корейською Республікою. У 1997 році цей палац був визнаний частиною всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО.
В експозиції «Корейський традиційний сад» представлено копію павільйону (пагоди), в якому колись бували корейські королі. Важливою складовою саду є ворота, побудовані в традиційному корейському стилі з символом «тегеук» (Інь-Ян).
Різноманіття рослинного світу Кореї не залишила байдужими юних дослідників.

У столичному ботсаду ім. Гришка створено 11 японських садів. Для створення садів було використано натуральні матеріали: камінь, дерево, пісок, а з рослин – сакура, азалії, мох, папороть, японський клен, іриси, лаванда, барбарис.
Кожна композиція має свій філософський сенс. При вході відвідувачів зустрічає незвичайний «Японський сад з українською душею». Його родзинка в тому, що він закритий плетеною огорожею і, тільки зайшовши всередину, можна оцінити красу кожного куточка.
«Пори року» заворожує композицією з каменів на темному і світлому гравії. Є в саду і композиція під назвою «Чарівна країна» – втілення мрії про красу природи.

Справжній поміст традиційного театру кабукі можна побачити в саду «Дорога квітів». Побачити красу дрібниць можна в саду «Квіткова доріжка», що складається з пагорбів і ромашок, а в саду «Гармонія» спробувати усвідомити істину. У центрі композиції знаходиться скульптура у формі вписаного в квадрат кола, яка розділяє сухе озеро і струмок.