ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-12-08

НАСТУПНОГО ТИЖНЯ ЮНІСЕФ РОЗПОЧИНАЄ АУДИТ ВОДНИХ МЕРЕЖ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЮНІСЕФ 1З наступного тижня ЮНІСЕФ планує провести оцінку технічних, юридичних, безпекових ризиків, ризиків з питань захисту навколишнього середовища та управлінських ризиків щодо постачання та розподілу води у Донецькій області.

Про це йшлося під час зустрічі керівництва області зі спільною делегацією дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та компанії
«Posch & Partners Consulting Engineers GmbH» (Австрія). Департамент екології та природних ресурсів на зустрічі представив заступник директора департаменту Олександр Лихач.ЮНІСЕФ 3

Оцінку ЮНІСЕФ проводитиме у тісному співробітництві з компанією «Posch & Partners Consulting Engineers GmbH» (м. Інсбрук, Австрія) та комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу».

Мета дослідження полягає у визначенні ризиків та їх рівня загрози щодо безпечного та стабільного водопостачання населенню через систему централізованого постачання води, а також надання пропозицій щодо заходів із запобігання та зменшення потенційного впливу визначених ризиків. За допомогою оцінки ЮНІСЕФ зможе ідентифікувати пріоритети та орієнтовну вартість інвестиційних можливостей на основі аналізу вразливостей системи у зв’язку з безпековими загрозами та ризиками.

В контексті оцінки ризиків водопостачання планується розглянути технічні питання ризиків постачання води (наприклад, стан інфраструктури та постачання електрики), а також інституційні питання (наприклад, фінанси та економіка, безпека та навколишнє середовище).

Як зазначив під час зустрічі з керівництвом області Еріх Кашка, керівник проекту австрійської компанії «Posch & Partners Consulting Engineers GmbH», дослідження триватиме три місяці і має завершитися наприкінці березня. Після цього буде виокремлено перелік об’єктів, які потребують інвестицій. Цей список передадуть міжнародним донорам.

З понеділка моніторинг розпочнуть у південній частині області, з нового року – у північній. Уже з другої половини січня моніторинг відбудеться на окупованій територій.

«Я дуже сподіваюся і вірю, що цей моніторинг дасть можливість визначити основні проблемні питання і дозволить вивести підприємство зі збитковості. На сьогодні питання водопостачання найкричучіше в Донецькій області як на контрольованій, так і непідконтрольній території», – зазначив керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

http://dn.gov.ua/nastupnogo-tyzhnya-yunisef-rozpochynaye-audyt-vodnyh-merezh-donetskoyi-oblasti/

Довiдка_по_проекту