ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-15

НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ОЧИЩЕННЯ І ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ПРІСНОЇ ВОДИ З ВОДОЙМИ

Політичні та економічні зміни в країні викликають потреби в нових продуктах. В реаліях сьогоднішніх подій на сході України, гостро стає питання отримання чистої води для питних і побутових потреб.

Для вирішення цієї проблеми на даний момент існує система очищення води колективного використання, за допомогою якої можна очистити і знезаразити воду з будь-якого прісноводного джерела (річок, озер, і т.д.) в самих екстремальних умовах.

Система являє собою компактний модуль комплексної обробки води, що включає п’ять стадій очищення: окислення органічних і неорганічних домішок, знезараження води, видалення механічних домішок, видалення хлору і хлорпроізводних, постобеззаражіваніе очищеної води. Принцип роботи системи досить простий. Вода, що подається за допомогою вхідного насоса, контактує з хлорвмісними пігулками в проміжній контактної ємності. Активний хлор, який виділяється в результаті розчинення пігулок, одночасно окисляє такі домішки води, як залізо, марганець, природні органічні речовини і ефективно вбиває всі присутні мікроорганізми. Потім вода надходить на фільтр механічного очищення, що затримує великі домішки: мул, глину, колоїди, окислені сполуки заліза. Для видалення активного хлору і хлорпроізводних в системі встановлена ​​колона з високоякісним активованим вугіллям, на виході з якої розміщений механічний фільтр для видалення найдрібніших домішок з розміром від 5 мкм. Очищена вода піддається фінішної обробки низькими дозами хлору (при необхідності), що гарантує її мікробіологічну стабільність і безпеку. У комплект системи також входять тест-смужки для контролю вмісту активного хлору в очищеній воді. Для відновлення властивостей фільтруючих матеріалів системи, періодично здійснюється їх промивка зворотним струмом води. Робота системи, а також перемикання режимів (фільтрація / зворотна промивка / швидка промивка) регулюються ручними клапанами. Очищена вода відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 за бактеріологічними і органолептичними показниками і може використовуватися для пиття і приготування їжі.