ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-07-03

ОСТАП СЕМЕРАК: «РЕІНТЕГРАЦІЯ ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ ДОНБАСУ МАЄ ВІДБУВАТИСЯ, У ПЕРШУ ЧЕРГУ, З УРАХУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНОЇ СКЛАДОВОЇ»

15-22Він зазначив, що всі дії українського Уряду спрямовані на відновлення постраждалих територій.

«Ми повинні говорити про правильне прогнозування та інвестиції, які б дозволяли відродження Донбасу на засадах сталого розвитку. Зокрема, ми маємо певні домовленості з керівництвом Донецької обласної військово-цивільної адміністрації щодо координації нашої спільної роботи на загальнонаціональному та регіональному рівнях щодо захисту довкілля», — зазначив Остап Семерак.

Він зауважив, що Донеччина є одним із найбільших платників екологічного податку в Україні і відповідно має достатньо коштів на реалізацію місцевих природоохоронних програм.

«Ми визначили чотири спільних пріоритети у природоохоронній сфері. Зокрема, щодо належної поведінки і управління всіма видами відходів, запуску у подальшому системи екологічного моніторингу викидів в атмосферне повітря та скидів у водні об’єкти, а також відновлення постраждалих об’єктів природно-заповідного фонду», — сказав Міністр екології та природних ресурсів.

Він також зазначив, що Україна вже сьогодні повинна мати план комплексного та системного бачення кроків з подолання екологічних наслідків військових дій на Cході України, який сприятиме реалізації Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України.

«Мінприроди домовилося з ОБСЄ і розпочало проект з інвентаризації об’єктів, що несуть екологічну та техногенну загрозу. Ми повинні сконцентрувати інформацію,яка є в обласних адміністраціях, стосовно всієї території Донецької і Луганської областей щодо об’єктів критичної інфраструктури в переліку всіх підприємств, які можуть мати негативний вплив на навколишнє природне середовище і техногенні наслідки», — пояснив Остап Семерак.

5 6