ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-06-13

ПЕРЕМОГА ДОНЕЦЬКИХ ЮНИХ ЗООЛОГІВ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЗЛЬОТІ

З 07 по 09 червня 2017 року у м. Ужгороді відбувся V Всеукраїнський експедиційно-польовий збір команд юних зоологів, в якому взяла участь команда Донецької області, у складі вихованок Великоновосілківської райСЮН Куковської Єлизавети і Коваленко Єлизавети. Загалом у зборі взяли участь команди 20 областей України.
Програма заходу передбачала проведення польових практикумів з орнітології та ентомології в супроводі спеціалістів-науковців, лабораторну роботу на кафедрі ентомології біологічного факультету Ужгородського національного університету, презентації дослідницьких робіт із зоології «Цікаві фауністичні об’єкти краю», фотовиставку.
Учасники збору здійснили екскурсії до Ужгородського замку, у відділ природи Закарпатського обласного краєзнавчого музею та до етнографічного музею під відкритим небом, в зоологічний музей УжНУ та до живого куточка Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру, до пам’ятника воїнам-визволителям на українсько-словацькому кордоні, до форелевого господарства, до туристичного комплексу «Воєводино», що розташоване серед темних букових лісів Карпат.
Куковська Єлизавета і Коваленко Єлизавета гідно представили нашу область і стали переможцями і призерами у номінаціях «Юний дослідник» — І місце та «Юний ентомолог» — ІІ місце. Дівчата відчули себе телезірками після того, як дали інтерв ю місцевому телебаченню як переможці.
Учасники збору отримали незабутні враження від дивовижної природи Закарпаття, доброзичливості людей цього краю, спілкування з однолітками з різних областей України. Дуже цікавими і корисними були практичні дослідження під керівництвом науковців з УжНУ та Департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської області. Додала чарівності цій поїздці і екскурсія старовинним Львовом, від якого дівчата залишились у захваті.
У дарунок та на згадку команді вручили книгу «Дар бога Закарпаття!» та кавове дерево.

грамота збір зоологів 001