ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2017-12-21

ПІД ЧАС НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ ПРЕЗЕНТУВАЛИ СПЕЦТЕХНІКУ ДЛЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ДОВКІЛЛЯ

221 грудня 2017 року в Краматорську під час проведення науково – технічної конференції щодо пропаганди розвитку державної системи моніторингу Донецької області присутнім, у тому числі й голові Донецької облдержадміністрації, керівнику обласної військово-цивільної адміністрації Павлу Жебрівському, його заступнику Віктору Ремському було презентовано роботу спецтехніки для автоматизованої системи моніторингу довкілля:25532099_839853856197135_434997989390091791_o5a3ba5680f5a5

 

Сучасний вимірювальний комплекс «Скат» призначений для контролю за якістю атмосферного повітря. Забезпечує безперервне автоматичне вимірювання забруднення повітря за 7 компонентами – оксидам вуглецю, азоту, діоксидам азоту та сірки, сірководню та аміаку. Потім реєструє, обробляє та систематизує отримані дані й передає їх на центральний сервер.

5Гексакоптер — призначен для своєчасного виявлення та попередження фактів самовільної рубки лісів, незаконного добування диких тварин, локалізації лісових пожеж, а також збору, обробки інформації щодо асортименту структури лісу. ГІС FІЕLD – МАР – компьютеризована система призначена для збору, обробки даних лісових господарств і автоматичного заповнення бази даних. Детальна оцінка асортименту структури лісу (високоточний вимір висоти, товщини профілю стовбура, крони кожного дерева, товщини бокових гілок). Визначення запасів лісогосподарської одиниці, породного складу Здійснення відводу лісосіки, інвентаризації або вибіркового перерахунку. Визначення ділянок лісу, які пошкоджені.

7Пересувний пост хімічного контролю (ППХК) — атоматизована система моніторингу забруднюючих хімічних речовин і контролю аварійних викидів для оперативного виявлення хімічної аварії на потенційно небезпечному підприємстві із можливістю встановлення його на БТР. Його фунуції:

  • Оперативне виявлення хімічної аварії на потенційно небезпечному підприємстві (хлоропровод, фільтрувальна станція);
  • Можливість встановлення на пересувному танспортному засобі (в тому числі (БТР);
  • Оперативна оцінка масштабу та напрямку хімічних викидів;
  • Вимір концентрацій сполуки хлору в атмосферному повітрі за допомогою газоаналізатору.

Павло Жебрівський зазначив: «Такого обладнання, такої технічної бази не має жодна область України. І тепер головне завдання для нас – наповнити усе це смислами й виписати алгоритми ефективного використання придбаного «заліза».

«Дуже хочу, щоб до процесу нормального функціонування системи моніторингу долучилася громадськість. Необхідно поламати стереотипи і збагнути, що влада – не ворог ні собі, ні громаді. Влада – менеджер, нанятий суспільством. І вкрай важливо, щоб у такому важливому питанні як екологія ми діяли спільно. Від критиканства маємо відійти і разом зробити цю унікальну систему ефективною», — підкреслив очільник області.

https://www.youtube.com/watch?v=EThBCtN4F74

1 8 6 4 3