ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-12-15

Підсумки першого дня науково-практичної конференції «Розвиток державної системи моніторингу довкілля в Донецькій області»

image-9aed5230883da40591100e2a22d47af460fcfcadcd0483d4c6ecc7f658371395-V15 грудня 2015 року у м. Слов’янськ розпочала роботу науково-практична конференція «Розвиток державної системи моніторингу довкілля в Донецькій області».

Захід проходить за підтримки Всеукраїнської екологічної ліги, Громадської Спілки «Донбас», ГО «Екологія промислового регіону»; організаторами виступили департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації та Державне підприємство «Східноукраїнський екологічний інститут».

В конференції взяли участь представники Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Управління екологічного моніторингу, аудиту та атмосферного повітря Міністерства екології  та природних ресурсів України, ДП «Східноукраїнський екологічний інститут», керівники міст та районів, представники підприємств, небайдужа до проблем довкілля громадськість.

image-be281b839f5c0581e5251e62e5e7f90cc00cb3c05e366de01e44b70e4cb0b14f-VС вітальним словом перед присутніми виступив директор департаменту екології та природних ресурсів Сергій Натрус. Він зазначив, що збір і розповсюдження достовірної екологічної інформації про стан навколишнього середовища регіону є одним з найважливіших напрямків державної екологічної політики, запорукою екологічної та техногенної безпеки суспільства.

У виступі заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Олега Недави йшлося про те, що система моніторингу довкілля в Україні ще молода, і, як все діюче екологічне законодавство потребує суттєвого доопрацювання та всебічного удосконалення.

Про можливості технічної та фінансової підтримки з боку європейської спільноти для проведення досліджень стану довкілля Донецької області та розробки концепції реформування і розбудови системи екологічного моніторингу Донецької області в умовах АТО розповіла присутнім Національний координатор проектів ОБСЕ Т.В Кутонова.

Питання законодавчого врегулювання проведення моніторингу навколишнього природного середовища та перспективи його розвитку знайшли відображення в доповіді заступник директора Управління екологічного моніторингу, аудиту та атмосферного повітря Міністерства екології  та природних ресурсів України В.Г Василенко.image-470254c79279d1bd045a190e8f810218cae456462fee9dac90fedd9f28b212cc-V

Доповідачі та гості конференції зійшлись на думці, що особливо важливим на сьогоднішній день є запровадження системи екологічного моніторингу в умовах безперервних воєнних дій на Сході України. Голова Всеукраїнської Ліги Тетяна Тимочко запропонувала організувати роботу з відновлення  екологічного моніторингу цих територій із залученням матеріалів дистанційного зондування Землі, контактного моніторингу та математичного моделювання можливих сценаріїв розвитку.

В ході науково-практичної конференції також були заслухані доповіді начальника управління організації держсанепіднагляду Держсанепідслужби у Донецької області, представника служби  ДРГП «Донецькгеологія», начальника Донецького регіонального центру з гідрометеорології, завідувача лабораторії моніторингу та сертифікації лісів, представників організацій НДУ «УкрНДІЕП», ТОВ « ЕСМ Україна», представники громадських організацій  та органів місцевого самоврядування.

IMG_5617Підбиваючи підсумки першого дня конференції, учасники зауважили: неможна ні на мить забувати про те, що Донецька область є найбільш промислово розвиненим та техногенно навантаженими регіоном України, і екологічна ситуація, що склалася в регіоні зараз може призвести до виникнення значних негативних екологічних наслідків. Тому вкрай необхідно в найкоротший термін приступити до реалізації Концепції реформування державної системи моніторингу  довкілля, яка визначить організаційно-технічні заходи, спрямовані на створення  нової моделі організаційно-інформаційної структури державної системи моніторингу що забезпечить перехід від відомчої спрямованості до проведення комплексних оцінок стану ресурсів та довкілля в цілому.