ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2016-11-28

ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ СЕРВІС «ІНТЕРАКТИВНА МАПА СМІТТЄЗВАЛИЩ»

Нагадуємо, що для проведення оперативної інвентаризації всіх наявних сміттєзвалищ в Україні, як санкціонованих, так і стихійних, для нанесення інформації про них на інтерактивну мапу з геолокаційною прив’язкою Міністерством екології та природних ресурсів України з вересня 2016 року запроваджено електронний сервіс ecomapa.gov.ua.

Інтерактивна мапа сміттєзвалищ країни постійно оновлюється. Кожен може зайти на сторінку сервісу і перевірити, чи внесені на мапу дані про наявне в їх рідному місті чи селищі сміттєзвалище.

Після реєстрації на сервісі ecomapa.gov.ua можна залишити повідомлення про виявлене несанкціоноване сміттєзвалище, вказавши його координати. Всі отримані звернення обробляються модераторами Мінприроди України і передаються органам державної влади та місцевого самоврядування для розгляду та прийняття заходів щодо їх ліквідації.

Від мешканців Донецької області на теперішній час надійшло 8 звернень щодо виявлених стихійних та несанкціонованих сміттєзвалищ.

Департаментом екології та природних ресурсів забезпечено своєчасне реагування на електронні звернення громадян отримані за допомогою електронного сервісу. Для перевірки зазначених у зверненнях фактів, вирішення питання та вжиття відповідних заходів реагування оперативно надаються запити до міських рад та райдержадміністрацій за територіальною належністю. Департамент здійснює контроль за станом остаточного вирішення питання з ліквідації сміттєзвалищ.