ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2019-03-04

ПРО ЛЮТНЕВІ ЕКОЛОГІЧНІ ЗАХОДИ НА ТЕРИТОРІЇ КОСТЯНТИНІВСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

На території Костянтинівської райдержадміністрації у лютому 2019 року проводились наступні заходи екологічного спрямування.

У Білокузьминівської ЗОШ I- III ступенів проведені класні години, присвячені захисту водно-болотних угідь: «Захистимо мешканців водно-болотних угідь», «Збереження біорізноманіття в водно-болотних угіддях»; виготовлені  інформаційні плакати, листівки-заклики; проведена вікторина «Що ми знаємо про болота».

Також, у 5 класі була проведена година спілкування: «Збережи першоцвіт». Під час години спілкування вчителі  разом з дітьми подивилися і обговорили презентацію про першоцвіти, поговорили про неймовірну красу цих квітів, згадали які саме квіти є першоцвітами. Поговорили як треба їх захищати, про відповідальність за знищення цих чудових квітів.

У Кіндратівській СШ I- III ступенів  проведені виховні заходи серед школярів: бесіда-розповідь  про історію відзначання  міжнародного дня водно-болотних угідь в світі та Україні та про правила поведінки на природі з захисту диких птиць та тварин, особливо при відпочинку біля води (ставків, річок).

Учні підготували стінні газети про болотні угіддя та водоплавних птахів України. Ця інформація була доведена до всіх учнів школи.

В закладах освіти було організовано випуск шкільної радіогазети «Водно-болотні угіддя Азово-Чорноморського узбережжя України», за графіком проведені виховні години, присвячені захисту водно-болотних угідь: «Вода це життя. Чиста вода – це твоє здоров’я», «Захистимо мешканців водно-болотних угідь, «Збереження біорізноманіття в водно-болотних угіддях » і інші.

За результатами обласного екологічного конкурсу «Краса рідного краю» дипломом ІІ ступеню нагороджена учениця Торського НВК Свергун Ліана, 12 учнів нагороджені дипломом ІІІ ступеню.

В Марківській ЗОШ I- III ступенів проведена вікторина  «Екологія навколо нас» (з використанням презентації та уривків з науково-популярних фільмів), акція  «Врятуємо птахів» (перевірка годівничок для птахів, які зимують в нашому регіоні, засипка кормів), захист навчальних проектів «Різноманітність екосистем», конкурс стіннівок, малюнків на тему «Природа навколо нас».

В Торському НВК  проведені: коло спілкування з елементами тренінгу «Бродячі тварини», круглий стіл «Екологія і ми», гра «Жива і нежива природа», акція «Годівничка», круглий стіл «Концепція про водно-болотні угіддя. Проблеми, шляхи їх подолання».

З метою формування екологічної свідомості учнів, виховання відповідального ставлення до природи рідного краю, збереження видового різноманіття птахів у зимовий період у Новодмитрівському НВК школяри прийняли участь у Всеукраїнській акції «Годівничка».

В рамках проведення акції «Допоможи птахам взимку» в закладах освіти проведені виховні заходи, пов’язані спільною темою – «Пташки взимку». Діти із задоволенням розповідали про птахів своєї місцевості, про те, як допомагають їм взимку, а також виготовляли аплікації та малювали малюнки на «пташину» тему.

У Софіївському НВК з метою формування екологічної культури, розширення уявлення учнів про цінність та багатогранність природи,  заради  запобігання забруднення навколишнього середовища, учні засвоїли  повторну переробку відходів. З використаних пластикових пляшок хлопчики 6 класу виготовили чудові скриньки для прикрас та подарували їх своїм однокласницям. Дівчата 6 класу підтримали ідею та почали готувати своїм матусям прекрасні вази до 8 березня з використаних матеріалів.

Учні початкових класів врятували від холодної смерті 4 равликів у яких, завдяки правильному догляду та турботі вже з’явилися маленькі дітки. Весною  учні школи випустять на свободу вже 25 равликів.