ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2020-10-23

ПРО РОЗДІЛЬНЕ ЗБИРАННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

 Законом України «Про відходи» з 1 січня 2018 року захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів забороняється. Одним з способів дотриматися вимог законодавства є роздільне збирання побутових відходів, яке також здійснюється за визначеними правилами.

Методики роздільного збирання побутових відходів, затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.08.2011 № 133 визначає схеми роздільного збирання та кольори контейнерів для кожного виду ресурсоцінної сировини.

ЯК СОРТУВАТИ, ЩО КУДИ КЛАСТИ?

ЖОВТИЙ КОНТЕЙНЕР призначений для збору полімерів (пластику).

У контейнер для пластику можна класти тільки маркеровану упаковку, на якій зображений трикутник з цифрою (від 1-7, крім 3 та 5) або наступними буквами: PET або PETE, HDPE або PEHD, LDPE або PE або PELD, PP, PS. Не підлягає переробці пластик, на якому немає маркування або стоїть №3 чи 7.

СИНІЙ КОНТЕЙНЕР для збору відходів паперу та картону.

У контейнер для макулатури можна класти: картон, папір, газети, журнали, рекламні буклети, невеликі брошури, конверти тощо. Проте не підлягають сортуванню та переробці: чеки, серветки, коробки для піци, паперові стаканчики, фантики, туалетний папір, паперові рушники та копірка.

ЗЕЛЕНИЙ КОНТЕЙНЕР призначений для збору відходів скла.

У контейнер для скла можна класти цілі та биті пляшки з-під напоїв, ліків або косметики. Не підлягають переробці кришталь, жаростійке та ударостійке скло. У контейнер для металу можна класти алюмінієві та консервні бляшанки, металеві кришки.

ЧЕРВОНІ КОНТЕЙНЕРИ для збору небезпечних компонентів побутових відходів, таких як люмінісцентні лампи, термометри, що вийшли з ладу та інше.

Але в будь-якому разі на контейнері повинен міститися відповідний напис чи зображення тих видів відходів, що у нього збираються.

Слід пам’ятати, що все сміття повинно бути чистим, сухим та спресованим.

ДЛЯ ЧОГО НЕОБХІДНО СОРТУВАТИ СМІТТЯ ТА ПОБУТОВІ ВІДХОДИ?

  1. Зниження негативного впливу на навколишнє середовище. Будь-яка річ з часом стає відходом. Проте у виробництві нових речей можна частково або повністю використовувати матеріали зі старих виробів, таким чином зменшуючи загальну кількість відходів. При цьому знизиться вплив на довкілля, оскільки менше нової сировини необхідно буде виробляти.
  2. Усунення небезпеки для людини та навколишнього середовища. Токсичні відходи можуть забруднювати повітря, грунти, поверхневі та підземні води. Тому при поводженні з небезпечними відходами необхідно приймати більш жорсткі природоохоронні заходи.
  3. Можливість багаторазового використання відходів. Більшу частину побутових відходів складає тара, яку можна переробити і використовувати наново.
  4. Економія коштів. Якщо відходи своєчасно відсортовано, то споживачеві не треба платити за вивіз та складування сміття.
  5. Зменшення накопичених відходів, які псують наше здоров’я. Стан здоров’я населення залежить від багатьох факторів, найважливішими з яких є економічні та генетичні. Погіршення економічного стану в країні та зростаюче забруднення довкілля призводить до підвищення рівня захворювань населення, таких як алергія, захворювання верхніх дихальних шляхів, патології вагітності й пологів, зростає кількість дітей з уродженими хворобами, а також високою часткою загострення хронічних захворювань і виникнення злоякісних новоутворень, пов’язаних з впливом хімічних канцерогенів.