ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2018-02-09

ПРО ВИПАДКИ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

При проведенні щоденного моніторингу виникнення аварійних екологічних ситуацій на території Донецької області, до департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації 09.02.2018 надійшло  повідомлення  від  Іллінівської ОТГ, що на землях Іллінівської об’єднаної громади в урочищі “Віли” були знайдені 3 трупи диких кабанів.

Лабораторні дослідження підтвердили діагноз – африканська чума свиней. Під час обходу єгер Костянтинівської мисливської спілки «Беркут» виявив три трупи диких кабанів на території другого обходу в урочищі «Віли» Костянтинівського району. Зразки біоматеріалів були направлені до Дніпропетровської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини, де підтвердили діагноз- африканська чума свиней. 16 січня у районі затвердили план заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання на африканську чуму свиней у дикій фауні району.

06.02.18 надійшло повідомлення від начальника відділу з питань екології Покровської РДА про зняття карантину (який тримав терміном  40 днів) щодо недопущення розповсюдження африканської чуми, яка виникла  на їх території  22.12.2017 року.