ДЕПАРТАМЕНТ ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

Дата : 2015-10-27

РЕЗОЛЮЦІЯ Науково-практичної конференції «День Сіверського Дінця – 2015»

Резолюція науково-практичної конференції «День Сіверського Дінця – 2015», що проходила під гаслом «Сіверський Донець – спільна справа влади і громади» 08 жовтня 2015 року в м. Слов’янськ.

День Сіверського Дінця, як широкий публічний захід екологічного спрямування, відзначається щорічно з 2007 року.

Річка Сіверський Донець є головною водною артерією Сходу України і об’єднує населення Харківської, Донецької і Луганської областей.

У 2015 році День Сіверського Дінця під гаслом «Сіверський Донець – спільна справа влади і громади» проходить за підтримки Донецької обласної державної військово-цивільної адміністрації та за сприяння Державного агентства водних ресурсів України.

В рамках заходів до Дня Сіверського Дінця – 2015 проведено науково-практичну конференцію та з метою підтримання дитячих та юнацьких ініціатив удев’яте проведено щорічний конкурс дитячої творчості «Сіверський Донець – очима молоді».

Головна мета заходів – створення платформи для діалогу між владою і громадами територій, що складають басейн Сіверського Дінця, інформування населення про стан водних ресурсів басейну Сіверського Дінця – практично єдиного джерела прісної води для жителів Харківської, Донецької і Луганської областей, формування громадської думки щодо необхідності вжиття спільних заходів з раціонального використання, охорони і відтворення водних ресурсів та залучення до процесу управління водними ресурсами всіх учасників водогосподарського комплексу, громадськості і населення.

В конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» у 2015 році взяли участь учні та студенти 47 навчальних закладів міст і населених пунктів Донецької, Луганської та Харківської областей (міста Харків, Слов’янськ, Лисичанськ, селища Слов’янського району), загалом було представлено понад 350 робіт за 5 номінаціями, що є свідченням прагнення молоді змінити на краще свій край, свою малу батьківщину, як основи патріотичного виховання.

За традицією до Дня Сіверського Дінця – 2015 за участі органів влади, Сіверсько- Донецького басейнового управління, учнівської молоді міста та громадськості проводились міські екологічні акції з благоустрою зони відпочинку «Староріччя» у прибережній смузі річки Казенний Торець в м. Слов’янськ, заходи з відновлення джерел, струмків та очищення берегів річок в межах м. Харків та інших міст і селищ Придінців’я.

У науково-практичній конференції «Сіверський Донець – спільна справа влади і громади» взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, зокрема, Держводагентства України, обласних державних адміністрацій, місцевих органів самоврядування, обласних та регіональних контролюючих органів, провідних наукових установ та організацій, керівники та відповідальні представники підприємств-водокористувачів Харківської, Донецької та Луганської областей, навчальних закладів, громадських організацій та засобів масової інформації.

Конференція проходила в атмосфері взаєморозуміння і зацікавленості головною темою Дня Сіверського Дінця – 2015.

Визнаючи величезне значення р. Сіверський Донець як основного джерела питної води для жителів Харківської, Донецької і Луганської областей, учасниками конференції після обговорення прийнято рішення:

1. Відзначити практичну значимість проведення заходів у рамках Дня Сіверського Дінця – 2015 для популяризації знань про водні ресурси басейну Сіверського Дінця, обміну досвідом та залучення всіх учасників водогосподарського комплексу до вирішення актуальних питань у сфері раціонального використання та охорони водних ресурсів.

2. Відзначити активну участь навчальних закладів та громадськості у проведенні заходів до Дня Сіверського Дінця – 2015, вважати їх дієвими та такими, що сприяють формуванню патріотичної громадської позиції.

3. Підтримати ініціативу учасників конкурсу дитячо-юнацької творчості «Сіверський Донець – очима молоді» щодо відправлення кращих робіт захисникам в зону АТО з побажаннями мужності і перемоги від юних авторів з міст і селищ Придінців’я.

4. Вважати за доцільне проведення в школах міст Харківської, Донецької і Луганської областей циклів освітніх програм «Тиждень Сіверського Дінця» з метою виховання підростаючого покоління з питань раціонального використання та охорони водних ресурсів, взаємин людини і природи.

5.Схвалити результати виконання робіт з розробки ТЕО «Поліпшення гідрологічного режиму та покращення екологічного стану р. Сіверський Донець в Харківській, Донецькій та Луганській областях» та клопотати перед Міністерством охорони навколишнього середовища щодо необхідності фінансування закінчення розробки у 2016 році.

6. Рекомендувати місцевим органам самоврядування при формуванні планів розвитку громад передбачати заходи щодо екологічного оздоровлення малих річок в басейні р. Сіверський Донець з метою їх використання для водозабезпечення і рекреації з використанням розробленої УкрНДІЕП (м.Харків) «Методики очищення та оздоровлення малих річок України з відновлення природного гідрологічного режиму».

7. Схвалити співпрацю Сіверсько-Донецького БУВР з Харківським національним університетом будівництва та архітектури у навчанні студентів санітарно-технічного факультету щодо управління водними ресурсами за басейновим принципом на практичному досвіді в басейні Сіверського Дінця.

8. Підтримати ініціативу Комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія учнівської молоді» про укладення Угоди між Сіверсько-Донецьким БУВР щодо навчання молоді, поширення екологічних знань та здійснення екологічних заходів на водоймах, визнати доцільність запровадження подібних методів співпраці та їх можливого поширення на інші навчальні та громадські заклади.

9. Підтримати доцільність залучення коштів інвесторів для реалізації проектів, грантів, тощо з охорони та відтворення водних об’єктів басейну Сіверського Дінця, здійснення екологічних заходів, експедицій, виконання досліджень та ін. на прикладі співпраці Сіверсько- Донецького БУВР з Краматорською громадської організацією «Фонд розвитку громади».

10. Підтримати ідею обміну делегаціями для участі в заходах з відзначення Днів інших річкових басейнів України, як акцію, спрямовану на поширення досвіду та підвищення мотивації щодо реалізації заходів зі збереження річок України.

11. Басейновій раді басейну р. Сіверський Донець забезпечити висвітлення результатів громадських заходів в рамках Дня Сіверського Дінця – 2015 в засобах масової інформації Харківської, Донецької та Луганської областей і міст регіону.

12. Висловити подяку всім учасникам науково-практичної конференції, присвяченої Дню Сіверського Дінця – 2015, та відзначити найбільш активних учасників водогосподарського комплексу басейну р. Сіверський Донець.

Учасники науково-практичної конференції висловлюють впевненість в тому, що ця резолюція послужить основою для подальшої роботи, визначення основних напрямків та стратегії управління водними ресурсами і досягнення кращого екологічного стану басейну р. Сіверський Донець.

http://sdbuvr.slav.dn.ua/download/RezoluciaDSD-2015.pdf